Prognostičar Roland Bilobrk danas je u minutama u kojima se bavimo vremenskom prognozom na RKC-u najavio da nas u Podravini i Prigorju za vikend čeka povratak ljetnih vrućina. Nakon gotovo dva tjedna ugodnijih i svježijih jutara, ponovno ulazimo u toplinski val koji će potrajati i dobar dio sljedećeg tjedna.
– I dalje imamo ugodnu jutarnju svježinu, s temperaturama koji stupanj ispod prosjeka, no danju se vraćamo na one više, “novije” ljetne vrijednosti iznad 30 stupnjeva, pa i do 35 – rekao je Bilobrk, dodajući kako će noći ostati koliko-toliko svježe, ali će dani biti vrlo vrući.
Prema prognozi, petak i subota bit će pretežno sunčani, uz slab vjetar južnih i jugoistočnih smjerova. Minimalne jutarnje temperature kretat će se od 13 do 15°C, dok će najviše dnevne dosezati 32 do 34°C.
Nedjelja će donijeti vrlo slične uvjete, sunčano vrijeme uz tek koji oblak, slabiji istočni vjetar, jutarnju temperaturu oko 15°C i dnevni maksimum blizu 35°C.
– Ne možemo se žaliti, ipak je ljeto. Nekad smo imali možda 15-ak vrućih dana preko 30 stupnjeva u sezoni, a sada ih u nizu zna biti i po desetak – zaključio je Bilobrk.