Budući fizioterapeuti na praktičnoj edukaciji u sportskim klubovima

Studenti Sjevera posjetili Slaven i RK Podravka

Studenti treće godine fizioterapije Sveučilišta Sjever dobili su priliku iz prve ruke upoznati se s radom stručnog stožera i fizioterapeuta u profesionalnim sportskim kolektivima. Tijekom posjeta Slaven Belupu i Rukometnom klubu Podravka, stekli su uvid u organizaciju klubova te važnost fizioterapije u sportskom okruženju.

U Koprivnici su ih ugostili stručnjaci Slaven Belupa, a glavni fizioterapeut Dino Ratković pojasnio im je ključne aspekte svog posla i suradnje s ostatkom stručnog stožera. Kondicijski trener Luka Murk približio im je svakodnevni rad trenera i igrača te istaknuo važnost stručnosti i timske suradnje u održavanju optimalne fizičke pripreme sportaša. Studenti su imali priliku obići klupske prostorije, stadion te porazgovarati s trenerima prve momčadi.

Posjet Rukometnom klubu Podravka bio je usmjeren na praktičnu primjenu fizioterapijskih metoda u ženskom rukometu. Fizioterapeuti Asja Cestar i Dorian Rojčević demonstrirali su studentima kako izgleda priprema igračica za treninge i utakmice, proces rehabilitacije ozljeda te metode prevencije. Poseban naglasak stavljen je na važnost individualnog pristupa svakoj sportašici i pravovremenu komunikaciju unutar kluba. Uz vođenje profesorice Jasminke Potočnjak, studenti su kroz ova iskustva dodatno proširili svoje znanje i stekli bolji uvid u svakodnevne izazove fizioterapeuta u profesionalnom sportu. Klubovi su ih srdačno primili, a njima je ovo bila prilika da još dublje zakorače u svijet sportske fizioterapije.

IZVOR: NK Slaven Belupo, RK Podravka

FOTO NK Slaven Belupo, RK Podravka

Halo, Podravski!

Imate priču, vijest, fotku ili video?
Nešto vas muči ili želite nešto/nekoga pohvaliti?
Javite nam se!

Debitantska jesen za pamćenje NK Tomislava, tajnik Tutić:

“Domaće utakmice igramo 10 kilometara od kuće, a dođe nas gledati i po 150 ljudi”

Teška, ali hrabra jesen Drave, predsjednik Rasinec:

“Zadovoljni smo s obzirom na to da smo čitavu polusezonu igrali s pet juniora”

U Koprivnici ostaje još dvije godine

Hit igračica Svjetskog prvenstva produžila ugovor s Podravkom