ODLUKE DISCIPLINSKOG SUDCA

Švagelju minimalna kazna za sporni prekršaj, fair-play računi stigli na adresu pet klubova

Na temelju dostavljenih izvješća o utakmicama, disciplinski sudac NS Koprivničko-križevačke županije, Bruno Grošić, odredio je kazne za igrače i klubove u vezi utakmica posljednjeg jesenskog kola.

Jednu utakmicu zabrane prava nastupa dobio je Marko Švagelj, stoper županijskog elitaša Močila koji je dobio crveni karton na utakmici protiv Tomislava iz Drnja (1:1). Glavni sudac Čuljak dao je Švagelju direktan crveni karton u 26. minuti utakmice zbog prekršaja nad domaćim igračem Kraljićem, a Čuljak je ovo isključenje opravdao zbog navodnog prekršaja Švagelja u izglednoj prilici za postizanje pogotka. Ova odluka silno je razbjesila navijače Močila jer Švagelj nije napravio ‘mesarski start’, prekršaj se dogodio na 35 metara od gola te nije bio posljednji čovjek obrane, već je bio jedan od trojice u obrambenoj liniji.

Po jednu utakmicu suspenzije zbog dva žuta kartona, odnosno isključujućeg crvenog, dobili su Filip Palčić iz Močila i Kristijan Carević iz Čvrsteca iz Svetog Petra Čvrstec.

U posljednjem jesenskom kolu, čak pet klubova dobilo je novčane kazne zbog fair-playa, odnosno zbog dobivenih pet ili više žutih kartona. Po 30 eura ‘globe’ morati će platiti Tomislav iz Drnja, Lipa iz Hlebina, Reka i Čvrstec, dok će Močile morati podmiriti troškove od 50 eura.

FOTO: Arhiva

Halo, Podravski!

Imate priču, vijest, fotku ili video?
Nešto vas muči ili želite nešto/nekoga pohvaliti?
Javite nam se!

Utakmica odluke igra se u Novom Virju, trener Graničara Marin Ferderber:

“Još vjerujemo u čudo, priča se o 500 ljudi na ogradi, nadamo se da će presidente osigurati dovoljno jela i pijače!”

Odličan tjedan mladih Picoka

Talenti Graničara osvojili turnir u Molvama, bili i četvrti u Čulincu

s 58 pogodaka bio najbolji strijelac državne završnice

Dominik Vorih nakon odličnih nastupa na Državnom prvenstvu dobio poziv u reprezentaciju