prvi poraz u europskoj ligi

Težak dan na sjeveru Europe. Podravka pregažena, za tjedan dana igra utakmicu odluke

Težak poraz upisale su rukometašice Podravke u četvrtom kolu Europske lige. Storhamar je u Norveškoj slavio 31:22 i tako vratio za neočekivani poraz iz Koprivnice te preuzeo prvo mjesto na ljestvici, s bodom više od koprivničkog kluba.

Da Obrvana i ekipu čeka težak posao znalo se i uoči utakmice, jer put sjevera otišlo se bez dvije ponajbolje igračice. Tine Barišić, koja je izgubljena do kraja sezone, te Ane Pandže, koja je cijeli tjedan bila pod virozom. Sukladno tome rotacija nije bila velika, a nisu ni cure bile na pravoj razini i to se vidjelo od početka. Igralo se bezidejno, čak i kukavički, kako im je za vrijeme minute odmora poručio trener.

Također, obrana nije bila na dobro razini i Podravka je u prvih 30 minuta primila jednak broj golova kao u Koprivnici kroz svih 60. Naime, na semaforu je na odmoru pisalo 19:11 i već tu se znalo na koju će stranu otići dva boda.

U drugom poluvremenu Podravka je izgledala nešto bolje, ali Norvežanke su bez većih problema održavale prednost i na kraju zasluženo slavile. Nekako najsvjetlija točka u redovima Podravke bila je vratarka Tucaković, koja je imala osam obrana, odnosno 30 posto od upućenih udaraca, a u terenu je najviše zabila Katarina Pandža, koja se zaustavila ne pet pogodaka.

Srećom, Podravka i dalje drži sve u svojim rukama, a iduću nedjelju igra jednu od važnijih utakmica u zadnje vrijeme. Dolazi Vac iz Mađarske, izravni rival za prolazak skupine, i ako Podravka uzme puni plijen osigurat će i drugi krug Europske lige, što bi bio veliki rezultat.

Taj dvoboj igra se iduće nedjelje od 14 sati, a u sutrašnjem broju Podravskog lista čitajte opširnije o današnjem porazu Podravke.