Trail utrke: Gložinić prvi u Pitomači, Dolenec prva na Medvednici

Atletičarke i atletičari Atletskog kluba Koprivnica prošlog vikenda natjecali su se i u trail utrkama. U subotu su u organizaciji Općine Pitomača nastupili na trail utrci “Klopotec Trail Pitomača 22.” i na zagrebačkoj utrci Medvednica trail u organizaciji DŠR Aktivan život. Antonio Gložinić osvojio je prvo mjesto na kratkoj stazi dužine sedam kilometara u Pitomači s vremenom 30:06.

Njegov klupski kolega Zdravko Ljubić u kategoriji veterana M50 utrku je završio na odličnom petom mjestu s vremenom 56:24. Na dužoj stazi od 14 kilometara Vanja Rupčić bila je peta u kategoriji Ž 40 s vremenom 1:30:55. U istoj kategoriji Ž40 Nataša Sušanj s vremenom 1:37:06 utrku je završila na šestom mjestu. Tomislav Cestar bio je 18. u kategoriji M40 s vremenom 1:32:47. U Parku prirode Medvednica, gdje je održana subotnja trail utrka u nekoliko različitih dužina staze, jedina predstavnica Atletskog kluba Koprivnica bila je Jelena Dolenec. Trčala je stazu Hunjka dužine 4,5 kilometara i osvojila prvo mjesto u konkurenciji žena. Stazu je istrčala za odličnih 23 minute i 45 sekundi.