IZBILA TOTALNA LUDNICA NA UTAKMICI

Tri crvena kartona, tučnjava i vrijeđanje na utakmici Čeva i Poljoprivrednika

Tekst je prvotno objavljen u tiskanom izdanju Podravskog lista

Utakmice devetog kola Druge županijske nogometne lige Varaždin, obilježio je susret u Podevčevu, gdje su se susreli domaći Čevo i gostujući Poljoprivrednik iz Kapele Podravske. U izuzetno napetoj i tenzičnoj utakmici domaćin je slavio s 1:0, ali susret je obilježilo nekoliko spornih sudačkih odluka koje su „zakuhale“ samu utakmicu. Ključna situacija dogodila se u 41. minuti susreta, kada je gostujući vratar prilikom jedne intervencije uhvatio loptu rukama, ali izvan golmanskog prostora, te ga je glavni sudac automatski poslao na prijevremeno tuširanje. Na poluvremenu je predstavnik kluba iz Poljoprivrednika inzistirao da mu se sporna situacija pokaže putem kamere koja snima utakmicu, ali naravno, takav zahtjev nije urodio plodom. Bez obzira na isključenog golmana, Poljoprivrednik je stvarao šanse i s igračem manjem, a najbolju priliku imao je u 63. minuti, međutim gostujući napadač nije uspio postići pogodak. Kako to obično biva u nogometu, nakon promašene prilike stigla je kazna i to već u 65. minuti, kada domaćini postižu vodeći, a na kraju će se ispostaviti i konačan rezultat. Međutim, ono što je uslijedilo pomalo je nevjerojatno, čak i za županijske terene. Prvo je u 69. minuti pocrvenio domaći igrač koji je psovanjem uvrijedio linijskog suca te dobio crveni karton. U 88. minuti domaćin dobiva i drugi crveni karton, a ovog je puta domaći igrač udario protivničkog u lice. Poljoprivrednik je praktični u nekoliko minuta stigao do situacija da ima igrača manje, a potom je došao u situaciju da ima igrača više. Do kraja utakmice Poljoprivrednik je imao nekoliko odličnih šansi za izjednačenje, ali rezultat se nije mijenjao i domaćin je slavio s minimalnih 1:0, međutim sasvim je jasno da će nakon ovoliko incidenata rezultat ostati u sporednom sjećanju.