U HALS krenuli punom parom, Tija Požgaj prva u Zagrebu

Prošlog vikenda u Čakovcu je održano prvo kolo Hrvatske atletske lige sjever (HALS) na kojemu su nastupili natjecatelji i natjecateljice svih kategorija Atletskog kluba Koprivnica. Mlađa kadetkinja Dora Lovrinović osvojila je prvo mjesto (80m prepone) i treće mjesto (skok u vis).

Miks štafeta 4×60 m mlađih kadeta i kadetkinja u sastavu Zara Rupčić, Petar Slavinić, Luka Kolonić i Dora Lovrinović osvojila je drugo mjesto, a jednaki uspjeh polučili su i kadeti i kadetkinje u sastavu Martina Forjan, Ivan Bebek, Lukas Petrić i Ivana Cenko. Kadet Jakov Jurić bio je prvi u bacanju koplja i drugi u bacanju kugle, mlađa juniorka Josipa Mikulec bila je druga u bacanju diska, a seniorka Tena Šaško druga u skoku u vis. Limač Teo Ištvan bio je prvi u troboju za limače, Leni Novak bio je drugi, a Matej Požgaj treći. Limačica Ella Sever u troboju je bila druga, a Tija Požgaj treća.

Štafeta limačica u sastavu Obranović,  Mikulec,  Veh i  Požgaj osvojila je drugo mjesto. Dodajmo kako je u Zagrebu na drugom kolu Race Walking Grand Prix Croatia Tija Požgaj bila prva u hodanju na 1000 metara. Na prvenstvu Hrvatske na 10.000 metara u Zagrebu junior Antonio Gložinić bio je četvrti, a senior Oliver Orešić peti.