U ponudi hrpa poslova za umirovljenike: Traže se konobari, kuhari, direktori !

Hrvatski zavod za zapošljavanje nudi umirovljenicima osobne prijave ili elektroničkim putem, usluge savjetovanja pri pronalasku posla, a trenutno preko Zavoda poslodavci nude poslove za umirovljenike za 26 medicinskih sestara, 34 konobara, po 52 kuhara i prodavača, 23 pomoćna kuhara, 18 dostavljača i druge!U zadnje dvije godine broj umirovljenika koji rade na pola radnog vremena i primaju mirovinu porastao je s 13.198 početkom pretprošle godine na njih 23.537 krajem studenog prošle godine.

Penzioneri željni rada rade u svim djelatnostima, od trgovine, do građevinarstva, zdravstva. Najviše ih radi u trgovini, i to čak 4074, u stručnim, znanstvenim i tehničkim djelatnostima 3221, u građevinarstvu 2614, u administrativnim i pomoćnim uslužnim djelatnostima 2499, prijevozu i skladištenju 1834, u zdravstvenoj zaštiti 1362, u ugostiteljstvu i hotelijerstvu 1288

Prema podacima HZMO-a najviše posla ima za umirovljene stručnjake i znanstvenike, direktore, uslužna i trgovačka zanimanja, inženjere i tehničare, a posao najlakše pronalaze Zagrebu, gdje ih trenutno radi 7102.

Inače, nakon jedne godine staža nakon umirovljenja, odnosno nakon dvije godine rada s polovinom punog radnog vremena, imaju pravo na ponovno određivanje mirovine, piše slobodnadalmacija.hr

FOTO: ilustracija

Halo, Podravski!

Imate priču, vijest, fotku ili video?
Nešto vas muči ili želite nešto/nekoga pohvaliti?
Javite nam se!

POREMEĆAJI NA TRŽIŠTU

Ovo su nove cijene goriva. Mijenjat će se svakog utorka?

LANI STIGLO VIŠE OD 47.000 EURA DONACIJA

Poznati liječnik bolnici donirao 10 tisuća eura vrijednu medicinsku opremu

JAKIR I KRUŠELJ PRODULJILI VJERNOST KLUBU

Bekovi Slaven Belupa potpisali nove ugovore