SHARING THE RESPONSIBILITY U BELGIJSKOM GENTU

Učile o digitalnom građanstvu, medijskoj pismenosti i odgovornosti u online okruženju

Nastavnica povijesti Marija Gabelica i Irena Nevjestić, školska knjižničarka Srednje škole Koprivnica uspješno su završile tečaj o digitalnom građanstvu, medijskoj pismenosti i odgovornosti u online okruženju, u sklopu Erasmus+ akreditacije  u području odgoja i općeg obrazovanja. Tečaj Digital Citizenship je organiziran u sklopu Europass Academy, a održan je u belgijskom Gentu od 16. do 21. lipnja.

Sudionici tečaja osvijestili su složenost učenja i komuniciranja u virtualnom svijetu u školskom i obiteljskom okruženju. Naglasak je stavljen na usmjeravanje učenika kako se zaštititi u virtualnom svijetu te kako postati dobar digitalni građanin.

– Tečaj je pružio uvid u pripremu djece od najranije dobi kako bi bili pripremljeni za dobra i odgovorna ponašanja, kako steći digitalne vještine, koje alate koristiti, kako poticati digitalnu pismenost, kako se boriti protiv dezinformacija, što je virtualno zlostavljanje i kako ga spriječiti, kako procjenjivati i filtrirati podatke, kako pažljivo dijeliti osobne podatke, ali i kako zaštititi mentalno zdravlje i okoliš. Izrađivali smo i Sporazum o digitalnom građanstvu  te naučili koja su prava i odgovornosti učenika kako bi postali digitalni građani – objasnile su nastavnice nakon povratka.

U sklopu tečaja organizirano je i kulturno upoznavanje ovog trećeg po veličini belgijskog grada koji pripada regiji Flandrija.

Foto: Srednja škola Koprivnica

Halo, Podravski!

Imate priču, vijest, fotku ili video?
Nešto vas muči ili želite nešto/nekoga pohvaliti?
Javite nam se!

PODACI HALMED-A ZA 2025. GODINU

Preko 3.700 prijava sumnji na nuspojave lijekova, u našem kraju 25

OD MEDICINARA I REFERENATA DO SERVISERA INSTALACIJA

Nova runda natječaja u Bolnici, treba popuniti 16 radnih mjesta

SURADNJA ODJELA ZA DIJALIZU I TRANSPLANTACIJSKIH CENTARA

Transplantiran bubreg 100. pacijentu iz našeg kraja