Uzbudljiv meč: Plitvica s dva igrača manje spasila bod

U 9. kolu 1. ŽNL Varaždin lokalni derbi igrao se u Selniku gdje je domaća Plitvica ugostila Dravu-Ajax iz Svetog Đurđa. Domaći su bili izuzetno gostoljubivi, naročito u prvom poluvremenu kada su olako dozvolili da gosti brzo povedu pogocima Filipa Vađunca i Waltera Pelucija.

Drava-Ajax igrala je energičnije i zasluženo vodila, a nadu za preokret Plitvici dao je bivši igrač gostiju Karlo Kolak postigavši eurogol lijepim udarcem iz okreta i to izvan šesnaesterca. Ipak, u posljednjoj minuti prvog poluvremena Drava-Ajax došla je ponovno na dva razlike pogotkom ponajboljeg pojedinca susreta Sebasijana Huzjaka. U toj akciji direktno je isključen iz igre bivši stoper Drave-Ajax, a sada igrač Plitvice Antonio Petak. Iako s igračem manje, domaći su puno boljom igrom u drugom poluvremenu uspjeli izjednačiti.

Najprije je u 61. minuti Lovro Težački smanjio na 2:3, da bi za konačnih 3:3 svoj drugi pogodak postigao Karlo Kolak. Plitvica je ‘spašeni bod’ morala braniti s devet igrača jer im je u 88. minuti isključen i drugi igrač Damjan Novko. S obzirom na razvoj događaja podjela bodova na kraju može zadovoljiti oba kluba iako za izgubljenim bodovima više mogu žaliti gosti koji su tijekom tjedna ostali bez glavnog trenera Damira Sačera te unatoč turbulencijama u klubu pružili odličnu partiju u Selniku. (dv)
FOTO Dražen Vađunec

treća pobjeda u kvalifikacijama

Virovke rasturile zagrebački Falcons i osigurale dodatno razigravanje za Premijer ligu

RASPISAN NATJEČAJ ZA SANACIJU TRAVNJAKA

Još dvije utakmice i hibrid odlazi u povijest. Za Slaven je bio vrlo nesretan zadnjih godina…

taman pred međusobni okršaj

Cvetkovčani već hlade šampanjac. Glavnom rivalu oduzeta tri boda zbog nevjerojatne greške

BAKLJADA PRED STADIONOM

VIDEO Evo kako su dočekani pioniri Slavena nakon odličnog plasmana na turniru u Umagu