Svaka obilna kiša već deset godina zadaje probleme stanovnicima ludbreškog prigradskog naselja Globočec Ludbreški jer se zbog loše odvodnje oborinskih voda uz Podravsku magistralu kišnica slijeva u njihova dvorišta i podrume. Nove poplave Globočani su imali prošlog ponedjeljka i kako sami kažu, već im je dosta toga da zbrajaju štete nakon svake ozbiljnije kiše. U više navrata, rekao nam je Božo Pajo, obratili su se gradskoj upravi i cestarima, ali ništa nije učinjeno kako bi se problem riješio.

@podravskilist 🎥 Svaka obilna kiša već deset godina zadaje probleme stanovnicima ludbreškog prigradskog naselja Globočec Ludbreški jer se zbog loše odvodnje oborinskih voda uz Podravsku magistralu kišnica slijeva u njihova dvorišta i podrume. Nove poplave Globočani su imali prošlog ponedjeljka i kako sami kažu, već im je dosta toga da zbrajaju štete nakon svake ozbiljnije kiše. U više navrata, rekao nam je Božo Pajo, obratili su se gradskoj upravi i cestarima, ali ništa nije učinjeno kako bi se problem riješio. – Prije deset godina postavljale su se cijevi za odvodnju oborinskih voda uz Podravsku magistralu u našem naselju i otad su krenuli problemi. Na dijelu kanala stavljene su preuske tulavke koje bi začepio i malo ozbiljniji muž da se popiša. Naravno da silna kišnica koja dolazi s okolnog vinogorja tu ne može imati protok pa se slijeva preko ceste u naša dvorišta i podrume – rekao je Božo. Iako su cestari nedavno očistili kanal, to nije imalo nikakvog učinka jer treba postaviti šire cijevi. No, problem je što su na tom mjestu podzemni kablovi telekomunikacijske mreže pa je to, istaknuo je naš sugovornik, otegotna okolnost za postavljanje širih cijevi. – Nije nam jasno kako je dozvoljeno da se na tom mjestu postavljaju podzemni kablovi. Nama je dosta toga da svako malo plivamo i tražimo da se konačno riješi problem – rekao je. Dodatni problem stanovnicima, istaknuo je, predstavlja i sve više nesavjesnih vozača koji doslovno jure po cesti kroz njihovo naselje. Globočani su od grada tražili da se postavi kamera za nadzor brzine jer se samo tako, smatra Božo, može stati na kraju nesavjesnim vozačima. Da bi kamera imala učinak, Božo je, kako sam kaže, već dokazao. – Kupio sam staru i neispravnu kameru i stalak koji podsjećaju na radare koje koristi policija i kad to stavim ispred svoje kuće, onda svi vozači voze po propisu. Naravno, ona je potrgana, a kamoli da nešto snima. No, imao sam situacija da je policija došla kod mene i rekla mi da ne smijem to raditi. No, kako kameru uvijek stavljam na dio zemljišta koje je u mojem vlasništvu, opet povremeno postavim tu preventivu jer ima itekakvog učinka. Odmah svi počnu kočiti i voziti se normalno. Mi smo spremni sami financirati kućište za pravu kameru, no grad još uvijek nije prihvatio naš zahtjev – zaključio je Božo Pajo. U gradskoj upravi istaknuli su kako su upoznati s problemom odvodnje oborinskih voda uz Podravsku magistralu u Globočecu Ludbreškom. Nakon posljednjeg nevremena zaprimili su prijavu mještanke o oštećenju betonskih cijevi uz prometnicu, zbog čega je o svemu obaviješten nadležni upravitelj državne ceste te je zatražen izlazak na teren i sanacija uočenih nedostataka. – Budući da se radi o državnoj cesti i pripadajućem sustavu odvodnje, daljnje aktivnosti ovise o nadležnim službama koje upravljaju tom infrastrukturom. Grad će i dalje pratiti situaciju te inzistirati na rješavanju problema kako bi se smanjio rizik od plavljenja dvorišta i stambenih objekata tijekom obilnijih oborina – istaknuli su u gradskoj upravi. Što se, pak, tiče postavljanja kamere za nadzor brzine, dodali su kako grad podržava sve mjere koje doprinose većoj sigurnosti prometa. – O potrebi postavljanja kućišta ili druge opreme za nadzor brzine potrebno je provesti odgovarajuću proceduru u suradnji s nadležnom policijskom upravom i upraviteljem državne ceste. Prijedlog mještana bit će proslijeđen nadležnim institucijama na razmatranje – zaključili su u gradskoj upravi #croatia
♬ original sound – PL
– Prije deset godina postavljale su se cijevi za odvodnju oborinskih voda uz Podravsku magistralu u našem naselju i otad su krenuli problemi. Na dijelu kanala stavljene su preuske tulavke koje bi začepio i malo ozbiljniji muž da se popiša. Naravno da silna kišnica koja dolazi s okolnog vinogorja tu ne može imati protok pa se slijeva preko ceste u naša dvorišta i podrume – rekao je Božo. Iako su cestari nedavno očistili kanal, to nije imalo nikakvog učinka jer treba postaviti šire cijevi. No, problem je što su na tom mjestu podzemni kablovi telekomunikacijske mreže pa je to, istaknuo je naš sugovornik, otegotna okolnost za postavljanje širih cijevi.

– Nije nam jasno kako je dozvoljeno da se na tom mjestu postavljaju podzemni kablovi. Nama je dosta toga da svako malo plivamo i tražimo da se konačno riješi problem – rekao je. Dodatni problem stanovnicima, istaknuo je, predstavlja i sve više nesavjesnih vozača koji doslovno jure po cesti kroz njihovo naselje. Globočani su od grada tražili da se postavi kamera za nadzor brzine jer se samo tako, smatra Božo, može stati na kraju nesavjesnim vozačima. Da bi kamera imala učinak, Božo je, kako sam kaže, već dokazao.
– Kupio sam staru i neispravnu kameru i stalak koji podsjećaju na radare koje koristi policija i kad to stavim ispred svoje kuće, onda svi vozači voze po propisu. Naravno, ona je potrgana, a kamoli da nešto snima. No, imao sam situacija da je policija došla kod mene i rekla mi da ne smijem to raditi. No, kako kameru uvijek stavljam na dio zemljišta koje je u mojem vlasništvu, opet povremeno postavim tu preventivu jer ima itekakvog učinka. Odmah svi počnu kočiti i voziti se normalno. Mi smo spremni sami financirati kućište za pravu kameru, no grad još uvijek nije prihvatio naš zahtjev – zaključio je Božo Pajo.
@podravskilist 🎥 Iz straha i očaja kupio staru, pokvarenu kameru koja podsjeća na policijski radar: “Čim je vide, vozači koče, čak si i blicaju” 🤔 Više u opisu prethodnog videa… #croatia
♬ original sound – PL
U gradskoj upravi istaknuli su kako su upoznati s problemom odvodnje oborinskih voda uz Podravsku magistralu u Globočecu Ludbreškom. Nakon posljednjeg nevremena zaprimili su prijavu mještanke o oštećenju betonskih cijevi uz prometnicu, zbog čega je o svemu obaviješten nadležni upravitelj državne ceste te je zatražen izlazak na teren i sanacija uočenih nedostataka.
– Budući da se radi o državnoj cesti i pripadajućem sustavu odvodnje, daljnje aktivnosti ovise o nadležnim službama koje upravljaju tom infrastrukturom. Grad će i dalje pratiti situaciju te inzistirati na rješavanju problema kako bi se smanjio rizik od plavljenja dvorišta i stambenih objekata tijekom obilnijih oborina – istaknuli su u gradskoj upravi. Što se, pak, tiče postavljanja kamere za nadzor brzine, dodali su kako grad podržava sve mjere koje doprinose većoj sigurnosti prometa.
– O potrebi postavljanja kućišta ili druge opreme za nadzor brzine potrebno je provesti odgovarajuću proceduru u suradnji s nadležnom policijskom upravom i upraviteljem državne ceste. Prijedlog mještana bit će proslijeđen nadležnim institucijama na razmatranje – zaključili su u gradskoj upravi.

FOTO/VIDEO Nikola Wolf