JASMINKO PALFI – GADAFI VEĆ 12 GODINA "FURA" KAUBOJSKI STIL

VIDEO Jasminko nikud nejde bez šešira i značke: “Za sebe sam šerif i ne opterećujem se s tim što drugi misle o meni”

Ovaj tekst je objavljen u tiskanom izdanju Podravskog lista

Koprivničanac Jasminko Palfi (52) zvan Gadafi svoju zaluđenost kaubojskim filmovima već 12 godina odražava i kroz svoj stil odijevanja. Nikamo ne ide bez kaubojskog šešira na kojem je i značka šerifa, a kad su temperature niže neizostavna je i kožna jakna s istom značkom. Najčešće ga se može sresti u Reki i to na biciklu koji je, kaže on, njegov „zamjenski“ konj jer za kupnju pravog nema novaca.

– Obožavam kaubojski stil i način na koji su živjeli pravi kauboji i zato sam odlučio nabaviti šešir, jaknu i značke koje su postale moj zaštitni znak. Ne zamaram se s time što će ljudi reći o mojem stilu i meni je super da se oblačim kao šerif. Nije me pogodilo ni kad su mi susjedi dali nadimak Gadafi kojeg sam dobio zato jer mi je stric radio u Libiji. Imam svoj način života od kojeg ne odustajem – priča nam Jasminko. Jasminko je već šest godina beskućnik, ali zahvaljujući prijatelju ima gdje prespavati.

– Spavam kod prijatelja u Rečkom polju. Tu mi je bio i dom, ali zbog svađe s bratom ostao sam bez krova nad glavom. Prijatelj mi je odmah uskočio u pomoć pa imam gdje prenoćiti, a i kad ostanem bez novca, on se pobrine da ne ostanem gladan – priča nam Jasminko. Popularni Gadafi preživljava od nadnica koje zaradi pomažući prvenstveno Rečanima kojima je potrebna radna snaga za poljoprivredne radove ili poslove oko drva za ogrjev.

– Imam i dobre kumove koji mi daju koji euro kad dođu dani u kojima nema nadničarskog posla. Uvijek se nekako snađem i znam da dok god imam prijatelje i kumove neće biti gladan niti prisiljen spavati na ulici. Bez obzira na sve te nedaće, pozitivno gledam na život, a u tome mi pomaže baš taj moj kaubojski stil. Za sebe sam šerif i ne opterećujem se što će drugi misliti o meni – zaključio je Jasminko Palfi – Gadafi.

FOTO/VIDEO Nikola Wolf

Halo, Podravski!

Imate priču, vijest, fotku ili video?
Nešto vas muči ili želite nešto/nekoga pohvaliti?
Javite nam se!

U NEDJELJNO JUTRO U 8 SATI

Bez važeće dozvole sjeo pijan za volan, dobro će napuniti državni proračun

REZULTATI VIKEND NADZORA

Kroz naselje jurio 160 km/h

ZBOGOM LISTAMA ČEKANJA

FOTO Uskoro tehnički pregled najvećeg vrtića, prostirat će se na 2.200 četvornih metara