Pajcek turnir u sirovoj kataleni održava se neprekidno od 2001.

VIDEO Tradicija duga 25 godina bez koje je blagdan svete Ane postao nezamisliv

Malonogometni turnir u đurđevačkom prigradskom naselju Sirova Katalena jedan je od rijetkih koji se neprekidno održava od 2001. godine. Jedina pauza bila je u „korona godinama“, a da Tomislav Lovrak, glavni organizator radi odličan posao potvrđeno je i ove godine jer je turnir okupio deset ekipa. Bilo bi ih i više, kaže Tomislav, da nisu ograničili broj jer na raspolaganju imaju samo jedan teren. To je ujedno i doslovno pajcek turnir jer svake godine glavna nagrada za pobjednike je pečeni odojak i gajba pive. 

– Sirova Katalena je stvarno posebna po ovom turniru i zabavi koju imamo uoči turnira. Kod nas se slavi blagdan svete Ane i on je jednostavno nezamisliv bez te dvije stvari – priča nam Tomislav. Koliko Tomislav ulaže truda da malonogometni turnir u Sirovoj Kataleni opstane govori činjenica da ga u organizaciji ne može omesti ni to što već osam godina živi u Velikoj Gorici.

– To je obveza od koje nikad neću odustati. Imam veliku podršku volontera koji pomažu u pripremi terena, a ostalo je na meni. Ujedno sam zajedno s Draženom Fusićem jedini igrač koji je igrao na svim turnirima. Vjerno vodim i statistiku za svaku turnir, a prije deset godina sam objavio i knjigu o tom našem glavnom i jedinom sportskom događaju – kaže Tomislav. Domaća ekipa nosi ime Peronospora, a ove godine ih je od plasmana među najbolje spriječila činjenica da je u trenutku njihove utakmice za plasman u polufinale izbio požar pa je pola ekipe otišlo na intervenciju jer su članovi mjesnog Dobrovoljnog vatrogasnog društva.

– Nažalost, ovaj turnir nećemo pamtiti po dobrom zbog požara u kojem je naš sumještanin ostao bez dva štaglja i brojne poljoprivredne mehanizacije. Nadamo se da se tako nešto neće više ponoviti – zaključio je Tomislav Lovrak. Ove godine titulu pobjednika odnijela je ekipa Beton design za koju su nastupili i  Brazilci iz đurđevačkog Graničara. U finalu su „Betonci“ s 2:0 pobijedili ekipu Weldpro/Caffe bar Puls. U susretu za treće mjesto Demaring je nakon boljeg izvođenja penala slavio protiv Medelin kartela. Još su nastupile ekipe Mladi goričari, Vinarija Ban, Od temelja do krova, Peronospora, Crnov mont i Azzuro. Pobjedniku je, po običaju, pripao pečeni odojak i gajba piva.

FOTO/VIDEO Đuro Grčić, Tomislav Lovrak

Halo, Podravski!

Imate priču, vijest, fotku ili video?
Nešto vas muči ili želite nešto/nekoga pohvaliti?
Javite nam se!

arnor Jonsson potpisao za "Farmaceute"

Slaven Belupo defanzivnog veznjaka pronašao na Islandu

Kompletirana Pan županijska šaranska liga

Drnić prvak, na Pjeskari ulovljeno više od 2,3 tone ribe

MEMORIJALNI KUP MIŠEL VRANIĆ

Sara Sabolić i Karlo Šadek osvojili titule pobjednika