Na koprivničkom području ove su srijede evidentirana dva kaznena djela krađe u trgovačkim obrtima i to oba počinjena na sličan način. Dvije nepoznate muške osobe ušle su u prodajne objekte i „primile se posla“. Dok je jedna osoba razgovorom zadržavala pažnju zaposlenice, druga je iz blagajne otuđila novac, opisala je policija u svom izvješću. Kako je pojasnila prodavačica Svjetlana koja je svjedočila nemilom događaju, dvojica muškaraca pojavila su se pred njenom kućicom na Gradskoj tržnici oko 12:30 sati.
– Baš sam u tom trenu otišla po pecivo i naručiti dva langoša. Vratila sam se za šest do sedam minuta i rekla radnici da idem doma. Ona veli „Čekaj budeš uzela odmah i novce“. Brojila je i rekla da nedostaje 40 eura. Mislila sam da je nemoguće da dođe lopov i ukrade 40 eura pa sam pomislila da njoj ne štima kasa i rekla joj nek’ to riješi sa šefom. Kad sam došla doma, zvali su me da su kod susjede u radnji ukrali 270 eura, ostavili su joj pet eura papirnatih i pet po jedan euro, a kod mene samo dvije novčanice po 20 – ispričala je Svjetlana.
@podravskilist 🎥 Na koprivničkom području ove su srijede evidentirana dva kaznena djela krađe u trgovačkim obrtima i to oba počinjena na sličan način. Dvije nepoznate muške osobe ušle su u prodajne objekte i „primile se posla“. Dok je jedna osoba razgovorom zadržavala pažnju zaposlenice, druga je iz blagajne otuđila novac, opisala je policija u svom izvješću. Kako je pojasnila prodavačica Svjetlana koja je svjedočila nemilom događaju, dvojica muškaraca pojavila su se pred njenom kućicom na Gradskoj tržnici oko 12:30 sati #podravskilist #fyp #croatia
♬ original sound – PL
– Tu sam 35 let i sve poznam, ovu dvojicu nisam nikad vidjela, ali snimila ih je kamera – rekla je te opisala koji je bio sistem njihove „operacije“.
– Jedan je zabavljao radnicu, kupovao traperice i jaknu pa je ona otišla unutra, a drugi je vani pušio. Sve su dobro unaprijed snimili, gdje se nalazi kasa, jer to netko tko ne zna ne može odmah znati. I dok je ovaj glumio da kupuje, drugi se dohvatio blagajne – prepričala nam je. Policijski službenici o ovim slučajevima provode kriminalistička istraživanja te tim povodom savjetuju zaposlenike u trgovinama i drugim uslužnim objektima da obrate pozornost na osobe koje svojim ponašanjem pokušavaju odvlačiti pažnju zaposlenika, osobito u situacijama kada u objektu boravi više osoba, kao i da novac u blagajni ne ostavljaju bez nadzora.
– U slučaju sumnjivog ponašanja građani mogu o tome obavijestiti policiju na broj 192 – poručili su iz policije.
FOTO/VIDEO Nikola Wolf