Obitelj Zember iz ludbreškog prigradskog naselja Globočec Ludbreški dobila je originalnu čestitku za rođenje prinove. Ispred kuće ponosne prabake te bake i djeda susjedi su postavili velike lutke koje dočaravaju rođenje djeteta. Naime, na ulazu u njihovo dvorište postavljene su replike bake i djeda kako sjede ispred ograde, a iznad njih je i malena beba. Kad se te lutke gledaju iz daljine prvi je dojam da se radi o živim osobama pa je čestitka susjeda ujedno i prava atrakcija.
– Jedan od običaja prilikom rođenja prinove tu kod nas u Globočecu je i da se postave velike lutke kao znak da je kućanstvo dobilo novog člana. Naši susjedi stvarno su si dali truda i svaka im čast na tome – priča nam Ljerka Zember, novopečena prabaka.
@podravskilist 🎥 Obitelj Zember iz ludbreškog prigradskog naselja Globočec Ludbreški dobila je originalnu čestitku za rođenje prinove. Ispred kuće ponosne prabake te bake i djeda susjedi su postavili velike lutke koje dočaravaju rođenje djeteta. Naime, na ulazu u njihovo dvorište postavljene su replike bake i djeda kako sjede ispred ograde, a iznad njih je i malena beba. Kad se te lutke gledaju iz daljine prvi je dojam da se radi o živim osobama pa je čestitka susjeda ujedno i prava atrakcija #podravskilist #croatia #fyp
♬ original sound – PL
Zemberovi nisu znali što im susjedi spremaju pa su ostali ugodno iznenađeni kad su ispred svoje kuće ugledali lutke.
– Oni su to postavili u večernjim satima, a prvi je lutke uoči unuk. Mi smo se bojali da nam netko ne pospe perje jer kad se kod naših prvih susjeda rodila beba sve je bilo puno perja koje je završilo i kod nas u dvorištu. Hvala Bogu, mi smo prošli bez perja i još smo dobili stvarno predivnu čestitku – kaže Ljerka Zember.
Kuća Zemberovih smještena je uz Podravsku magistralu pa je njihova okućnica privukla pozornost i brojnih prolaznika. Bilo je onih, kaže Ljerka, koji su stali i fotografirali repliku bake i djeda.
– Da bi malena Rea, koja se rodila, imala pravu uspomenu napravili smo i fotografiju na kojoj sjede „pravi“ baka i djed pa da, kad odraste, usporedi koliko su susjedi bili vješti u izradi replike. Naravno da sam se i ja, kao ponosna prabaka, slikala u stolici gdje je lutka, a rukama sam imala Podravski list jer to su mi najdraže novine. Sad se još potrefilo da ste vi stali i napravili reportažu o lutkama pa će Rea imati još jednu lijepu uspomenu na svoje rođenje – zaključila je Ljerka Zember.





FOTO/VIDEO Nikola Wolf