KVALIFIKACIJE ZA PRVU LIGU

Podravac dobro namučio dečke iz ‘grada košarke’, pao tek u zadnjih sedam minuta

Nakon što su osvojili naslov najbolje momčadi na sjeveru, košarkaši virovskog Podravca proteklog su vikenda krenuli u kvalifikacije za popunu Prve lige. Prvo kolo odvelo ih je put Zadra, na noge Puntamiki, koja je bila favorit i na kraju tu ulogu opravdala. Slavila je 98:79, no dobro se namučila da dođe do dva boda, jer Virovci su bili u rezultatskom egalu sve do sedam minuta prije kraja. Tek su tada domaćini na kraju osigurali uvjerljivu pobjedu.

Podravac je odlično otvorio utakmicu i hrabro se držao. Unatoč naporima, domaćini iz grada košarke nisu se nikako uspijevali odvojiti, štoviše, na odmoru je Puntamika vodila tek s košem prednosti, bilo je 48:47. Virovci su joj „puhali za vratom“ i kroz cijelu treću četvrtinu, a onda su početkom četvrte ostali bez snage, što su Zadrani iskoristili i otišli na nedostižnu prednost. Tu zadnju četvrtinu dobili su s 12 koševa razlike.

Što se tiče igračkog učinka, Stefan Zadravec odradio je punu minutažu i ubacio 26 koševa, brat mu Julijan bio je, također, vrlo dobar sa šest koševa manje, a dvoznamenkast je bio i Antonio Šoš, koji je dvoboj završio na 15 koševa. Kod domaćina je nezaustavljiv bio Toni Torbarina s 34 ubačena koša.

U drugom dvoboju Pula je kao domaćin s minimalnih 99:98 svladala Đakovo i to je dokaz koliko su ove kvalifikacije izjednačene. U sljedećem kolu, koje se igra za dva tjedna, Podravac je slobodan, a onda u Virju dočekuje Đakovo.

vrlo zanimljivo kolo iza nas

FOTO Totalna ludnica u drugoj veteranskoj ligi, u prvoj Herešinčani i dalje ‘kolo vode’

ovo je bilo bolno za gledati

Slaven se u Puli ‘nije pojavio’! Dečki igrali kao da im se ne da pa u pola sata dobili tri komada

četvrtinale hrvatskog kupa

Podravka grabi prema duploj kruni, pregazila Bjelovar i osigurala završnicu kupa u Poreču

JADRANSKO – PODUNAVSKI KUP U SPORTSKOM RIBOLOVU

FOTO Peski iz Đurđevca osvojili brončane medalje

gostovanje u puli

Radeljić najavio mlađi Slaven: Juniori će startati, greške im ne brojim, ali tražim energiju