Košarka druga HKL SJEVER, 18. KOLO

Virovci na krilima odlične braće Zadravec nadigrali Bjelovarčane

Košarkaši Podravca u 18. su kolu Druge hrvatske lige Sjever s uvjerljivih 103:82 pobijedili Bjelovar. Virovci su maksimalno motivirano ušli u utakmicu i uvodnih pet minuta stvorili prednost od osam koševa. Stefan i Julian Zadravec bili su nezaustavljivi za obranu gostiju i njihovim odličnim rolama Virovci su prvu dionicu zaključili s plus 11. U drugoj četvrtini pao je postotak šuta Virovaca, no Stefan i Julian Zadravec pobrinuli su se da Bjelovarčani ne ugroze vodstvo domaćina pa je Podravac na predah otišao s plus 14.

I u trećoj dionici Bjelovarčani su pratili ritam Virovaca, no samo su neznatno smanjili svoj zaostatak. Na ulasku u završnih deset minuta Virovci su imali plus 11, a kad je bilo najpotrebnije ponovno su proradili Stefan i Julian Zadravec. Njihovim novim odličnim rolama Virovci su se odlijepili na plus 20 i mirno priveli susret kraju. Za Podravac su nastupili i koševe postigli: Molnar 3 (1×3), Stefan Zadravec 37 (5×3), Julian Zadravec 25 (5×3), Sušanj, Benotić 3 (1×3), Šestak 6, Vedriš 19, Stajku 4, Šamarija, Gregar Hrženjak, Šoš 6 i Laić.

Za zapisničarskim stolom bile su virovske košarkašice

Novom pobjedom Virovci su zadržali prvo mjesto, ali im je planove u lovu na titulu prvaka poremetio nenadani poraz Vindije u prošlom kolu protiv Vedija. Tim porazom Vindija je pomogla križevačkom Radniku koji više ne mora priželjkivati kiks Virovaca budući da Varaždinci više ne mogu imati isti učinak kao Križevčani i Virovci, a u tom trokutu je Podravac „najjači“ jer je pobijedio Vindiju u oba ogleda. Tako će o tituli prvaka najvjerojatnije odlučivati derbi u posljednjem kolu između Križevčana i Virovaca.

Podravac, uz derbi, ima još samo susret protiv Virke na svom parketu u kojem je izraziti favorit, dok Radnik očekuju gostovanja kod Bjelovara i Virke u kojima su Križevčani također veliki favoriti. U slučaju da i Virovci i Križevčani upišu pobjede u tim susretima, Radniku će u derbiju protiv Podravca biti potrebna pobjeda od minimalno 14 koševa razlike kako bi „prestigao“ Virovce i uzeo titulu prvaka.