KOŠARKA, 2. ML SJEVER

FOTO Virovcima možda čak i ključna pobjeda, slavlje Križevčana i Picoka, ne i Koprivnice

Tri pobjede i poraz upisali su naši predstavnici u 19. kolu košarkaške 2. ML Sjever. Očekivano, možemo napisati, jer završnica je sezone, do kraja su ostala samo tri kola, pa si vodeći dvojac više ne smije dozvoliti gubitak bodova. Jasno, odnosi se to na Virovce i Križevčane, koji i dalje vode „mrtvu trku“ za naslov. I dalje su na jednakom omjeru, s time da Podravac ima bolju situaciju zbog boljeg omjera u međusobnim dvobojima. U prošlom su kolu i jedni i drugi došli do gostujućih pobjeda, iako su pred njima bile vrlo neugodne prepreke.

Posebno pred Virovcima, koji su igrali u Bjelovaru kod vrlo jakog Vedija. Nećemo pogriješiti ako napišemo da je to bila možda i ključna utakmica za Podravac, koji je na kraju vrlo neizvjesnih 40 minuta slavio s četiri koša prednosti. Bilo je 87:91. Prva četvrtina bila je sasvim poravnata (19:19), a onda su Virovci u drugoj napravili ključnu prednost od 10 koševa. U trećoj su domaćini smanjili na minus pet, no u drami zadnje četvrtine nisu uspjeli zaskočiti goste, koji su tako proslavili veliku pobjedu i obranili prvo mjesto. Prvo ime u redovima Podravca bio je Vedriš s 25 koševa, Stefan Zadravec zabio je dva manje, a s 19 poena odličan je bio i Šoš.

Istovremeno je križevački Radnik igrao kod Međimurja, koje je uvijek potencijalna nagazna mina za favorite. Radnik ju je izbjegao, ali uz dosta muke, jer je utakmicu prelomio tek u zadnjoj četvrtini. Nakon prve tri Križevčani su imali plus sedam, a onda su domaćini ostali bez snage i u konačnici su poraženi 85:71. Goste je do važna dva boda predvodio kapetan Svoboda s fantastičnih 28 koševa.

Za dobre vijesti pobrinuli su se i igrači đurđevačke Mladosti, koji su u utakmici s malim brojem koševa slavili u Vrbovcu 62:52. Domaći Petar Zrinski bio je dostojan protivnik kroz prve tri četvrtine, nakon kojih je gubio samo dva koša, a onda su Picoki u zadnjih 10 minuta dodali gas i otišli na prednost koju Vrbovčani više nisu mogli stići. Samo šest igrača Mladosti upisalo se među strijelce, a najbolji su bili Jančijev sa 17 koševa, od čega četiri trice, te Beljan s jednim manje. Bila je to šesta pobjeda mladostaša u sezoni.

Koprivnica je i dalje na jednoj, što je dovoljno za samo začelje. Ipak, za vikend su dečki Izeta Čaldarevića odigrali solidnu utakmicu protiv jakog Varaždina i tako se barem malo iskupili za sramotan poraz iz Virja, kada su zamrznuti na -98. Protiv Varaždina su se dobro držali do poluvremena, a onda im je presudila treća četvrtina, koju su izgubili sa 16 koševa razlike. Na kraju utakmice na semaforu je pisao 76:107, a osim standardno raspoloženih Mihokovića, dobar je ovaj put bio i Gerić s 15 koševa. Kao što smo u uvodu napisali, do kraja su ostala još samo tri kola.