Virovke skoro iznenadile vodeću Vindiju, nedostajale tri igračice za širinu

Košarkašice Podravca u derbiju devetog kola Prve hrvatske lige skupine A pretrpjele su poraz 58:59 od Vindija iz Varaždina. Virovke su bile oslabljene jer u sastavu nije bilo Lane i Tene Popović te Klare Šerbetar, a to je znatno pomoglo Varaždinkama da upišu pobjedu kojom su osigurale naslov prvakinja. Imperativ pobjede ostavio je traga na igri Virovki u samom početku, što su gošće iskoristile i uvodu se odlijepile na plus šest. I u drugoj dionici Virovke nisu bile raspoložene u napadu pa je Vindi prvo poluvrijeme zaključio s dvoznamenkastim plusom.

Damir Betlehem

Od 21. minute Virovke su konačno proradile u napadu i počele smanjivati zaostatak. Na početku završne četvrtine košarkašice Podravca imale su plus četiri i činilo se da bi mogle doći do pobjede od sedam razlike kojom bi zasjele na vrh prvenstvene ljestvice. No, Varaždinke su u samoj završnici bile mirnije i 13 sekundi prije kraja stigle do vodstva 58:59. Virovke u posljednjem napadu nisu došle do izrađenog šuta, a pokušaj Eme Cik preko bloka nije bio ni blizu obruča pa su Varaždinke na kraju slavile.

Za Podravac su igrale i koševe postigle: Erin Jaković, Ena Drmenčić 7, Marta Hrastić 17, Iva Šoš 12, Nicol Ljubić, Nika Kozlinger 4, Ema Cik 14, Simona Vincek 4, Helena Hadžija, Marija Halusek i Lana Krnarić.

Damir BETLEHEM (trener Podravca): Izostanak Klare, Lane i Tene bio je veliki gubitak za nas jer nismo imali potrebnu širinu. Vjerujem da bi s njima zadržali mirnoću u ključnim trenucima i da bi utakmica bila sasvim drugačija. Ostaje žal za propuštenom prilikom jer smo i oslabljeni bili jako blizu pobjede.

SVE JE VIŠE NEZADOVOLJNIH U UPRAVI, SPREMA LI SE NOVA PROMJENA TRENERA U MIŠKININOJ?