KVALIFIKACIJE ZA PREMIJER LIGU

Virovke uništile Vodice i bacile ‘rukavicu’ Zadrankama

Nakon što su poharale konkurenciju u A skupini Prve lige, košarkašice virovskog Podravca jednako silovito ušle su i u kvalifikacije za Premijer ligu. Na domaćem parketu rasturile su Vodice 82:44 i tako potvrdile da će s favoriziranim Zadrankama voditi glavnu riječ kada je u pitanju prvo mjesto.

Kao što smo naveli, ekipa Damira Betlehema silovito je ušla u utakmicu i gošće iz Dalmacije u takvom se tempu nisu mogle snaći. Štoviše, što im se sprema shvatile su već nakon uvodnih 10 minuta u kojima su zabile tek pet, a primile čak 22 koša. Virovke su već na odmoru vodile 45:13 i tu je pitanje pobjednika bilo riješeno. Vodicama je pripala treća četvrtina, a onda su u zadnjoj košarkašice Podravca dodale gas i zabile još 30 koševa za super uvjerljivu i važnu pobjedu.

Najiskusnija i dirigentica ove ekipe, Valentina Hrženjak, u igri je provela čak 35 minuta uz devet koševa, a dvoznamenkaste su bile Iva Šoš (17), Ena Drmenčić s 15 koševa za nepunih 14 minuta te Simona Vincek, koja se zaustavila na brojci 13. Općenito gledano, Betlehem može biti zadovoljan izdanjem cijele ekipe, a ova pobjeda samo je dobra najava za gostovanje kod zagrebačkog Falconsa, koje slijedi za vikend. Dvaput su ga već svladale tijekom sezone, nema razloga da tako ne bude i treći put.