u župnoj crkvi u Sigecu

Zborovi pjevali u čast Svetoj Ceciliji, zaštitnici glazbenika, skladatelja, pjevača…

Crkveni zbor Sigetec i crkveni zbor Drnje jučer su se sastali kako bi proslavili zaštitnicu glazbe Svete Cecilije, djevice i mučenice. Proslava i susret održani su u Župi sv. Marka Evanđelista u Sigecu.

Sveta Cecilija zaštitnica je ne samo crkvene glazbe i crkvenih glazbenika nego glazbe i glazbenika uopće, ali i skladatelja, pjevača, zborova, graditelja glazbala, svirača na lutnji, pjesnika, mučenika, slabovidnih osoba te brojnih biskupija, naselja, glazbenih učilišta i udruga, festivala, zborova i orkestara, župa, crkava i kapela diljem svijeta.

Prema pučkoj legendi, Cecilija je bila kći rimskog patricija koji ju je odgajao kao kršćanku. Roditelji su je udali za plemenitog, ali poganskog mladića Valerijana. Na dan zaruka “dok su odzvanjali glazbeni instrumenti, ona je u srcu pjevala samo Gospodinu”.

Smatralo se da je Cecilija za svog života bila tako bliska nebu da je mogla čuti anđeosko pjevanje. Govorilo se da može svirati na svakom glazbalu. Zato se slavi kao zaštitnica glazbe i glazbenika.

Halo, Podravski!

Imate priču, vijest, fotku ili video?
Nešto vas muči ili želite nešto/nekoga pohvaliti?
Javite nam se!

PREDSTAVILI PROGRAM ZA IDUĆE ČETIRI GODINE

Jakšić: “U novi mandat idemo s mjerljivim projektima, a ne hrpom obećanja”

2. HRL Sjever

Rukometašice Pitomače slavile u Đurđevcu

Bruno Keser najbolji igrač turnira

Mladi rukometaši Koprivnice viceprvaci jakog turnira u Požegi