Zrinski nakon poraza od Močila: Moji igrači se moraju zamisliti tko hoće ostati, a tko ne!

Piše: Siniša Sataić

Vodeća momčad lige u 10. je kolu Prve ŽNL doživjela drugi prvenstveni poraz izgubivši na gostovanju u Močilama 2:1. Kunovčani se sigurno nisu nadali da će se popiknuti protiv momčadi koja se nalazi u donjem dijelu ljestvice, no kako su igrali protiv Močila, nogometaši Bratstva još su na kraju dobro i prošli. Takav epilog nije se dao naslutiti u samom početku utakmice kada su Kunovčani očekivano preuzeli terensku inicijativu i preko svog najboljeg strijelca već u osmoj minuti propustili stopostotnu prigodu. Ono što nije zabio u osmoj, Azizi je maestralno ispravio deset minuta kasnije nakon što je izravno iz kuta sa lijeve strane pogodio suprotne rašlje domaćeg vratara. Primljeni pogodak nije nimalo umanjio htijenje i borbenost Močilana kojima se takav pristup isplatio već u 23. minuti i stopostotne prigode Hrenića, no Štefković je paradom spasio siguran pogodak. U posljednjim sekundama prvog poluvremena obrana Bratstva je kardinalno pogriješila, a Čani se sjurio prema golu gostiju i nesebično poslužio Jozića za erupciju oduševljenja na domaćim tribinama. Iako se u nastavku susreta očekivala dominacija vodeće momčadi lige na terenu, gosti su neprepoznatljivom igrom i preskakanjem više ličili na nekog tko se bori za ostanak nego za prvo mjesto. S druge strane, momčad Vedrana Bačija imala je glavu i rep, a uz to su igrali vrlo atraktivno i prekrasnom malonogometnom akcijom sve iz prve u nekoliko dodavanja se praktički ušetali u gol Bratstva za novi “standing ovation” u gledalištu. Kada je vidio da je već vrag odnio šalu gostujući je strateg pokušao i promjenom formacije probuditi svoje nogometaše, no uzalud je bio svaki potez sa klube Bratstva kada na terenu gostima od noge nije išlo apsolutno ništa, pa čak ni najosnovnije štopanje lopte. Kako je vrijeme odmicalo broj prilika pred gostujućim vratima se povećavao i pravo je čudo kako Močilani do kraja susreta više nijednom nisu zatresli mrežu Štefkovića. Ipak, na koncu se i to pokazalo dostatnim za velika tri boda domaćina, dok gostima ostaju brige i sumnja u mogućnosti u koje prije početka prvenstva nitko ne bi dovodio u pitanje.

Rekli su nakon utakmice:

Dejan Zrinski (trener Bratstva):
Čestitam domaćinu na htijenju, borbi i zalaganju, a na kraju je još bio i premali rezultat s kojim smo izgubili. Moji igrači se moraju zamisliti tko od njih hoće ostati u klubu, a tko neće. Ovakva prezentacija koju smo danas pružili za renome kluba je sramotna, a ja trenutno razmišljam o rekonstrukciji u ekipi ili o ostavci.
Vedran Bači (trener Močila):
Dečki su stvarno dali sve od sebe u ovoj utakmici. Sve što smo dogovorili odrađeno je na terenu uz maksimalan motiv, volju i angažman. Mi tako uvijek igramo na domaćem terenu i mislim da nam ovdje do kraja prvenstva više nitko neće uzeti bodove.

RASPISAN NATJEČAJ ZA SANACIJU TRAVNJAKA

Još dvije utakmice i hibrid odlazi u povijest. Za Slaven je bio vrlo nesretan zadnjih godina…

taman pred međusobni okršaj

Cvetkovčani već hlade šampanjac. Glavnom rivalu oduzeta tri boda zbog nevjerojatne greške

BAKLJADA PRED STADIONOM

VIDEO Evo kako su dočekani pioniri Slavena nakon odličnog plasmana na turniru u Umagu

županijski nogomet

FOTO Močilani i Herešinčani se provukli, Lipa iznenadila, Sabarija pala u Koledincu

PREOKRET ZA VELIKO SLAVLJE

FOTOGALERIJA Mladi biseri Bošnjak i Jagušić “pomeli” Šibenčane i odveli juniore u mirne vode

praznik nogometa

FOTO Hajduk došao u krizi i opet uzeo sve u Koprivnici. Upisan tko zna koji domaći poraz