Župan Koren proglasio nepogodu za područje sedam općina

Župan Darko Koren danas je donio odluku o proglašenju prirodne nepogode tuča na području sedam općina: Drnje, Đelekovec, Gola, Koprivnički Ivanec, Legrad, Peteranec i Rasinja.

-Prema procjenama općinskih povjerenstava štete su nastale na poljoprivrednim kulturama (kukuruz, suncokret, soja, repica, pšenica, ječam, šećerna repa, grah, krumpir, suncokret, paprika, zob, cikla, sjemenska blitva…) u intenzitetu od 40 do 100 posto, ovisno o lokalitetu, te na pojedinim građevinama (obiteljske kuće, gospodarske građevine…) – rekli su u Županiji.

Oštećeni štetu trebaju prijaviti u roku od osam dana od proglašenja prirodne nepogode općinskom povjerenstvu, dok općinska povjerenstva u roku od 15 dana trebaju izraditi prva izvješća. Konačnu procijenjenu štetu Županijskom povjerenstvu trebaju dostaviti u roku od 50 dana.

FOTO Ilustracija

Halo, Podravski!

Imate priču, vijest, fotku ili video?
Nešto vas muči ili želite nešto/nekoga pohvaliti?
Javite nam se!

Perjana v šemovcima

VIDEO Marija i Luka su postali roditelji, a njihovi prijatelji se pobrinuli da ih kod kuće dočeka tradicionalna čestitka

Memorijalni turnir u čast sukiju i glisti

VIDEO “Dečki su bili legende kluba, još nam uvijek fale i ovaj ćemo memorijal za njih održavati dokle god smo živi”

Tradicionalna gulašijada

VIDEO Na sastojcima nitko nije šparao, a je li gulaš dobar otkriva već i njegova boja