U POVODU 50. OBLJETNICE OD IZGRADNJE

Biskup Mrzljak blagoslovio obnovljenu kapelu

U organizaciji Udruge Slobodnjaki, u Novom Selu Podravskom, naselju na području Općine Mali Bukovec, svečano je obilježena 50. obljetnica izgradnje kapele svete Elizabete. Proslava je počela trodnevnom duhovnom pripravom tijekom koje su vjernici sudjelovali na svetim misama i molitvenim susretima. Središnje misno slavlje, uz blagoslov obnovljene kapele, predvodio je monsinjor Josip Mrzljak, biskup u miru, uz sudjelovanje svećenika i župljana Župe svetog Franje Asiškog iz Velikog Bukovca. Liturgijsko slavlje svojim je pjevanjem uveličao veliki župni zbor. Obilježavanje velikog jubileja bila je prilika za prisjećanje na generacije mještana koji su svojim radom, trudom i predanošću sudjelovali u izgradnji, održavanju i obnovi kapele, ostavljajući vrijedan trag budućim naraštajima. Župnik Josip Vidović, u ime Župe svetog Franje Asiškog, te predsjednik udruge Slobodnjaki Dalibor Horvat zahvalili svim mještanima, donatorima i Općini Mali Bukovec na nesebičnoj pomoći i potpori u obnovi kapele, dok je općinski načelnik Darko Marković zahvalio župniku Vidoviću i udruzi Slobodnjaki na inicijativi i predanosti u obnovi kapele te organizaciji proslave ove vrijedne obljetnice, kao i biskupu Mrzljaku na služenju svete mise.

FOTO Općina Mali Bukovec

Halo, Podravski!

Imate priču, vijest, fotku ili video?
Nešto vas muči ili želite nešto/nekoga pohvaliti?
Javite nam se!

SVEČANOST U CRKVI SVETA TRI KRALJA

VIDEO Omiljeni župnik proslavio svećenički zlatni pir, a mještani ga s veseljem dočekali i priznali: “Dragec je najbolji kojeg smo ikad imali”

ODLIKOVAO GA JE PREDSJEDNIK FRANJO TUĐMAN

Misom, predavanjem i otkrivanjem spomen ploče obilježili 100. obljetnicu rođenja patera Ivana Fučeka

U KAPELI SVETOG VIDA NA PESKIMA

Sveta misa i druženje okupili brojne vjernike