poraz kod lokomotive

Čop u pet minuta poništio Štrkalja i kaznio Slavenove promašaje iz prvog poluvremena

Tradicija u kojoj u dvobojima Slavena i Lokomotive u ovoj sezoni slave samo gosti prekinuta je danas u Kranjčevićevoj ulici u Zagrebu. Drugim riječima, Farmaceuti nisu uspjeli doći do bodova i tako povezati dvije pobjede, iako se većim dijelom dvoboja činilo da će im to poći od ruke. Na kraju su, ipak, poraženi 2:1.

Možemo reći da su utakmicu izgubili u prvom poluvremenu, kada su vodili ‘samo’ 1:0. Trebali su zabiti još barem dva komada, jer su odlične prilike promašivali Šuto i Šakota, dok Lokomotiva nije ništa napravila u tih prvih 45 minuta.

Sukladno tome, očekivao se juriš domaćina u nastavku, a bolju igru okrunili su s dva gola unutar pet minuta. Oba je zabio Čop, s time da je prvi u 70. bio iz igre, a drugi u 75. iz bijele točke, koja je bilo pomalo strogo dosuđena. Slaven je do kraja imao dvije dobre prilike, ali, nažalost, nije zabio.

Kako god bilo, Farmaceuti su upisali novi poraz i ostali deveti, a novu priliku za bodovima tražit će u subotu u Koprivnici, kada na Apaš dolazi novi/stari prvak Dinamo. Zagrepčani, inače, u Koprivnici nisu poraženi sedam godina tako da motiva u toj utakmici domaćim igračima ne bi trebalo nedostajati.