Čudesan preokret Slavena u nekoliko minuta za potvrdu drugog mjesta

Nakon gostujuće pobjede kod Rijeke (0:1), nogometaši Slavena ugostili su večeras Goricu. Zekić se zbog ozljeda i kartona odlučio za ovaj sastav: Marković – Talys, Tepšić, Božić, Kvržić – Marina, Jambor, Mihalić – Crnac, Hoxha, Menaj.

Gorica je došla u rano vodstvo, već u 4. minuti. Kvržić je napravio prekršaj na 30-ak metara iskosa. Gosti su izveli udarac, lopta se sretno odbila do Raspopovića na drugoj strani koji iz voleja gađa suprotan kut za 0:1. Obrana je zakasnila u bloku. Slaven je loše počeo, predaleko su stajali od protivnika. Vidjelo se to i u 9. minuti kad je Fruk solo izbio pred Markovića i neshvatljivo poslao loptu pored gola.

Farmaceuti su uspjeli doći do zraka, a do 30. minute igralo se na obje strane terena, međutim bez pravih prilika. Potrajalo je to tako do kraja prvog dijela. Mnogo premalo od domaćina koji brani teško izboreno drugo mjesto. Nadamo se da će Zekić očitati bukvicu svojim igračima. Toplak s druge strane može biti zadovoljniji iako su mogli i povisiti rezultat.

U nastavku su ušli Kocijan, Hlevnjak i Krstanović, a izašli Marina, Mihalić i Manaj. Prvu priliku u 49. imala je Gorica, no Ndockyt nije bio precizan iskosa. Lopta je prošla pored vratnice. U 54. opalio je i Vojtko, no njegov oštar udarac u korner je izbio Marković. U 58. gredu je iz blizine zatresao Suk, a Toplak može žaliti za još jednom propuštenom prilikom.

Iz prve prave prilike Slaven je i zabio. Fanimo je u 78. opalio s 18 metara, vratar Gorice nije uspio uhvatiti, natrčao je Žuljević i u gužvi nekako namjestiti Crncu na nogu iz blizine za 1:1. Dvije minute kasnije i 2:1 za preokret. Opet je pokrenuo akciju Fanimo, probio dvojicu uputio u peterac gdje je Žuljević petom pospremio loptu u mrežu.