DERBI SJEVERA Slavenu poraz u Varaždinu nakon penala u 89. minuti

Farmaceuti su u 19. kolu odradili još jedno gostovanje, ovo u derbiju Sjevera kod petoplasiranog Varaždina. Uoči utakmice Slaven je imao tri boda prednosti. Koprivnička ekipa igrala je bez kapetana Božića zbog žutih, a kapetansku vrpcu preuzeo je Soldo. U formaciji 4-3-3 lijevo je na beka morao formalno desni bek Bosec, a njegovu stranu pokrio je Kvržić.

Domaćin je krenuo odlučnije, vrzmali su se oko Slavenova 16-erca no obrana Farmaceuta na vrijeme je otklanjala opasnosti. U 8. prijeti i Slaven, Hoxha centrira, a Mihalić kasni pola koraka na odličnu priliku. Dvije minute kasnije opet ubačaj Hoxhe, a golman Varaždina krajnjim naporom brani loptu koja bi išla do Crnca. U sljedećoj akciji Slavena Kvržićev ubačaj, golman Zelenika odbija do Mihalića koji sam šalje prizemnu loptu pored gola.

Potom je uslijedio dio igre s mnogo grešaka s obje strane i prekršaja, na polovici prvog dijela i dalje bez udarca u okvir. Zato je Šego u 27. pošteno ispružio Čovića koji je obranio udarac varaždinskog napadača s vrha kaznenog prostora. U 37. glavom je pokušao i Brodić no iz teške situacije lopta je otišla iznad gola. Bilo je to sve zanimljivog u prvom dijelu.

Otvaranje drugog dijela slično kao i sredina prvog, bez izrađenih prilika. Nakon 60 minuta tek po jedan udarac u okvir s obje strane. Negdje 20 minuta do kraja uslijedile su serije izmjena igrača no ni to nije donijelo pomak u kvaliteti i ritmu. I onda u 88. kontra Varaždina, Hoxha ruši u kaznenom prostoru Banovca. Teklić siguran za 1:0. Tako je i završilo.

Foto Luka Šarlija / NK Slaven Belupo

Obavijest potrošačima

U popularnom prehrambenom proizvodu pronašli spoj koji može izazvati zdravstvene probleme

Strava KOD LUDBREGA

Stanodavca tjerao da pije, sve što ima prepiše na njega i slomio mu rebra

SUSRET

VIDEO Zvonko živi tik uz željezničku prugu: “Kamioni stvaraju puno goru buku od vlakova”

Poznate izborne liste Hrvatske demokratske zajednice

Četiri kandidata iz naše županije, jedino Sobota na prolaznoj poziciji

NASTAVAK PROCESA PRODAJE VAŽNIH POLJOPRIVREDNIH KOMPANIJA

Podravka među tri favorita za preuzimanje poljoprivrednog sektora Fortenove

bio je ljut i odriješit

Ferenčina uoči Osijeka: Sto posto sam uvjeren u pobjedu, igrat će Lumala, od Šute očekujem gol