Euroliga: Podravka pala protiv DVSC-a, bez ideje u napadu

Rukometašice Željka Babića ugostile su u dvorani J. B. Samaržija mađarski DVSC u drugom kolu EHF Eurolige. U prvom su kolu, podsjetimo poražene od norveške Sole u gostima 35:29.

Debrecen je bolje otvorio utakmicu, nakon 10 minuta bilo je 2:4. Obrane čvrste s obje strane, no gošće su bile ipak nešto preciznije. Podravka je već u 7. zaradila i prvo isključenje na 2 minute. Preoštra je za sudački ukus bila Larissa Kalaus.

Nastavilo se u sličnom ritmu. Podravkina obrana i dalje vrlo dobra, ali napad neučinkovit i bez ideje. Na polovici prvog dijela 3:6, dakle u 15 minuta domaće su igračice uspjele samo tri puta tresti mrežu DVSC-a. Kacsor s još jednim pogotkom povisuje u 18. na 3:7, a Šenvald opet propušta zabiti za Podravku. Ispravila se u sljedećem napadu i sad je 4:7.

Larissa Kalaus koristi potom igračicu više i nakon novog gola Debrecena opet vraća na minus tri, sad je na 5:8. U 22. minuti imala je novu priliku, ali promašaj. Zato je uspjela Pandža smanjiti na 6:8.

Novi time out pet minuta do kraja kod rezultata 7:9, trener Babić poručuje igračicama da budu ‘pametnije’ kad imaju loptu u napadu i zove akciju. DVSC je spriječio prvi i drugi pokušaj prekršajima, a iz trećeg loptu zaustavlja vratnica. I onda nespretan gol iz daljine za 7:10. Tucaković je imala loptu na ruci no odbila se u gol. Na odmor se otišlo rezultatom 7:11, a Podravka nije uspjela realizirati sedmerac pred kraj. Podravkine vratarke su bile tek na 15 posto obrana, a Debrecen na pomalo nestvarnih 46 posto, uz znatno bolji postotak šuta od 58 prema 44 posto.

S dva brza gola Debrecen je otvorio drugi dio i povisio na 7:13. Smanjila je na minus pet Guskić iz sedmerca. Kacsor opet pogađa uz šut pet od pet. Podravka je imala izgubljenu loptu i potom otvoren šut i promašaj, DVSC je kažnjavao i u 37. minuti pobjegao već na 9:16. Guskić i Zadravec, a potom i Kalaus pogađaju, rezultat je u 43. minuti 12:17. Guskić i Stelmakh propustile su realizirati sedmerce, pa je u 48. 13:19 umjesto dostižnih 15:19. To koriste gošće i pogađaju sedmerac za 13:20.

Deset minuta do kraja 14:21. Gošće su zadržale razinu obrane iz prvog dijela, dok se Podravka previše raširila i nije bila toliko više kompaktna i odlučna. DVSC je uspio privesti kraju utakmicu na 20:26. Da nije bilo Tucaković na golu bilo bi i lošije.