Za korisnike zajamčene minimalne naknade ukupno 77.840 eura

Evo kuda stiže najviše novca za ogrjev i režije


Za podmirenje troškova ogrjeva i režijskih troškova za korisnike zajamčene minimalne naknade za sljedeću godinu iz državne blagajne u gradove i općine naše županije slit će se 77.840 eura. Većina općina i gradova primit će sredstva isključivo za troškove ogrjeva, dok će samo dvije općine, Kloštar Podravski i Sokolovac, dobiti i dodatan novac za ostale troškove stanovanja. Te dvije općine, naime, pripadaju društvu najnerazvijenijih općina u državi, odnosno I. ili II. skupini prema indeksu razvijenosti, a upravo zbog toga primit će upečatljivo više od ostatka „ekipe“.

Kloštar Podravski dobit će ukupno 23.363 eura, od čega 18.723 eura otpada na režijske troškove poput struje, vode i komunalnih naknada, dok je preostalih 4.640 eura predviđeno za ogrjev.

Sokolovac će dobiti ukupno 26.237 eura, od čega 19.837 eura za režije, a 6.400 eura za troškove ogrjeva. Preostali gradovi i općine mogu računati samo na novac za troškove ogrjeva. Grad Koprivnica dobiva 12 tisuća eura, Križevci 10.720 eura, a Đurđevac 8.960 eura. Od općina, značajnije iznose primaju Legrad s 3.040 eura, Peteranec s 3.840 eura te Virje s 4.480 eura, dok ostale općine, poput Drnja, Đelekovca i Ferdinandovca, dobivaju manje iznose od 640 do 2.080 eura. (mš)

FOTO ilustracija

Halo, Podravski!

Imate priču, vijest, fotku ili video?
Nešto vas muči ili želite nešto/nekoga pohvaliti?
Javite nam se!

Uz prehladu bubrega, zaradio je i novčanu kaznu

Sa 2,22 promila spavao na pločniku, a kad su ga policajci probudili, počeo ih je vrijeđati: “Kaj me jeb…, znate vi tko sam ja?”

U više od pola godine nisu završeni ni pripremni radovi

Ništa od planirane modernizacije lokalne ceste koja spaja dvije županije

KORISNI SAVJETI

Mnogi vozači ovo odgađaju učiniti i riskiraju skupi popravak, zanemarivanje može imati ozbiljne posljedice