LIGA PRVAKINJA

FOTO Podravkašice u dramatičnoj završnici prokockale pobjedu

Rukometašice Podravka Vegete u šestom su kolu Lige prvakinja prokockale dobivenu utakmicu protiv danskog Nykøbinga i na kraju su se morale pomiriti remijem 27:27. Ekipa Ivice Obrvana ponovno je odlično odigrala obranu, ali je napad u drugom poluvremenu zakazao i to je Dankinjama na kraju donijelo bod, iako se može raspravljati i o odluci sudaca koji su s istekom vremena nakon VAR provjere dosudili sedmerac iz kojeg je Nykøbing zabio za 27:27. No, ovaj put se definitivno ne treba osvrtati na suce jer je nedopustivo da u posljednju minutu „uđeš” s plus dva i napadom i onda se od gotovog napravi veresija. Ako se već „sanja” o čudu i prolasku skupine, onda su takve stvari nedopustive bez obzira na suđenje. Očito je da Podravki nedostaju „jače” utakmice, koje u ovoj sezoni ima samo u Ligi prvakinja, i jednim dijelom se plaća i danak što je prvenstvo Prve hrvatske lige za ekipu Ivice Obrvana postalo lagana šetnja. Uprava je ta koja mora procijeniti kolika je odgovornost trenera u svemu tome, no svakako u obzir treba uzeti i činjenicu da podrvakašicama nitko nije davao izglede da mogu parirati znatno skupljim ekipama u Ligi prvakinja, a i nakon remija s Dankinjama, tinja nada da se teška skupina može proći.

Podravkašice su odlučno ušle u susret protiv Nykøbinga i agresivnom igrom u obrani zaustavile su brz protok lopte Dankinja, a to se odrazilo i na rezultat. Dankinjama nije prolazila njihova igra 7 na 6 i 7 na 5 kad su imale igračicu više i podravkašice su u 20. minuti imale velikih plus sedam. Pala je Podravka u završnici prvog poluvremena i Dankinje su to znale iskoristiti pa se do predaha prednost Obrvanovih „jurišnica” smanjila na četiri gola, bilo je 18:14.

Obrana je bila jača strana Podravke i u drugom poluvremenu i punih šest minuta na početku nastavka Dankinje nisu zabile, no u napadu nije bilo pravih rješenja pa ekipa Ivice Obrvana nije uspjela u tom razdoblju odvesti susret u mirne vode. Čak su Dankinje od 37. do 40. minute napravile seriju 4:0 i smanjile zaostatak na dva gola. Podravka je sve do zadnje minute čuvala plus dva, a onda je uspjela prokockati tu prednost i Dankinje su u posljednjih 40 sekundi zabile dva gola za konačnih 27:27, a izjednačujući nakon VAR provjere i odluke sudaca da je netom prije posljednjeg zvuka sirene Ana Pandža namjerno nogom zaustavila kontru Nykøbinga koji je tako dobio sedmerac za podjelu bodova.

Za Podravka Vegetu su igrale i golove postigle: Antonia Tucaković, Nikolina Kragulj 5, Katja Vuković, Katarina Pandža 3, Klara Birtić 5, Kala Kosovac, Terezija Ćurić, Matea Pletikosić 6, Mia Brkić, Ana Crnjak, Sara Šenvald 3, Hannah Vuljak, Tina Barišić, Andrea Šimara 3, Ana Pandža 1 i Lucija Bešen 1.