BRAVO DEČKI I MARA LEGENDO

FOTO/VIDEO Juniori đurđevačkog Graničara izborili Prvu ligu i ispisali povijest

Juniori đurđevačkog Nogometnog kluba Graničar izborili su plasman u Prvu hrvatsku ligu i velikim uspjehom ispisali klupsku povijest. U finalu kvalifikacija za najelitnije juniorsko natjecanje Đurđevčani su na neutralnom terenu u Vrbovcu, nošeni velikom podrškom svojih vjernih navijača, Picoka, nakon boljeg izvođenja penala sa 7:6 (2:2) pobijedili Hrvatski dragovoljac. Do početne prednosti Đurđevčani su stigli u uvodu, u 13. minuti iz prve prave prilike. Brazilac Vinicius promiješao je obranu Dragovoljca i s 15 metara pogodio desni kut. U 23. minuti okvir gola bio je saveznik Dragovoljca. Pedro je izveo udarac iz kuta, a Vorobei je glavom s deset metara uzdrmao vratnicu. No, na isteku prvog poluvremena Đurđevčani su povećali vodstvo. Bruno Smirčić pobjegao je svom čuvaru i matirao protivničkog vratara za 2:0. Odmah je uslijedio i šok za Graničar jer je Vinicius došao do tribine s navijačima proslaviti drugi gol, a sudac Darko Jurčević iz Karlovca mu je zbog toga na čuđenje svih pokazao drugi žuti karton. Prvi žuti karton Brazilac je dobio za skidanje dresa kod proslave prvog gola, a zbog neshvatljive odluke suca Jurčevića nakon povećanja vodstva morao je na prijevremeno tuširanje. Očekivano u drugom poluvremenu Hrvatski dragovoljac je s igračem više imao potpunu terensku premoć te prvo u 78. minuti smanjio na 2:1, a na ulasku u sudačku nadoknadu poravnao na 2:2. U lutriji penala junak je bio vratar Marin Stanešić koji je skinuo jedan jedanaesterac i zabio ključni u petoj seriji za najveći uspjeh u povijesti Graničara. Čestitamo svim dečkima i treneru Krešimiru Maroniću – Mari na povijesnom uspjehu.

– Ponosan sam na cijelu momčad koja je odradila ovu sezonu iz snova. Dečki su vjerovali u sebe i pokazali su da imaju karakter, pogotovo u današnjoj, ključnoj utakmici. Svi su dali svoj obol u ovom velikom uspjehu i presretan sam što sam imao tu čast s njima ispisati klupsku povijest. Presretni smo što ćemo u novoj sezoni igrati protiv najboljih hrvatskih klubova i ugostiti velikane kao što su Dinamo i Hajduk – kaže Krešimir Maronić – Mara.

FOTO/VIDEO Robert Rodman i Milan Slaviček

Kup Peski u lovu ribe udicom na plovak

Molvarcima prvo mjesto, Danijel Kopričanec pojedinačno najbolji

AKTIVAN VIKEND TRKAČA IZ ĐURĐEVCA

FOTO Mirko Antoljak istrčao ultramaraton Zagreb – Vukovar, Senzel i Antolaš do postolja u Kalinovcu