FINALE ŽUPANIJSKOG KUPA

FOTO Križevčani u završnici slomili Đurđevčane za očekivanu titulu

Košarkaši križevačkog Radnika osvojili su titulu pobjednika županijskog Kupa, a u finalu su u Đurđevcu pobijedili domaću Mladost 79:89. Križevčani su bolje ušli u utakmicu i u prvoj dionici stalno su imali prednost koja je najviše iznosila osam koševa. No, od 11. minute Đurđevčani su nametnuli svoj ritam igre i počeli su loviti rezultatski priključak. U 15. minuti tricom Beljana Mladost je imala i prvo vodstvo, 31:30, no Križevčani su odmah napravili seriju 8:0. Ipak, u završnici prvog poluvremena Đurđevčani su spustili zaostatak na samo tri koša i najavili da se neće lako predati.

Križevčani su i u trećoj četvrtini stalno držali vodstvo, a u tri navrata bili su na plus šest i mogli su odvesti susret u mirne vode, no Đurđevčani su ponovno smogli snagu za povratak i na početku završne četvrtine na krilima Puljka koji je pogađao iz svih pozicija stigli su do preokreta i plusa od osam koševa. To je natjeralo trenera Križevčana Tomislava Matoića do pozove minutu predaha, a to je dobro došlo Križevčanima jer su na taj način prekinuli seriju Puljka i u 37. minuti su ponovno preuzeli vodstvo. U završne tri minute Mladost je posustala i Križevčani su ipak osvojili očekivanu titulu pobjednika županijskog Kupa. Križevčane, kao osvajače titule sad čeka polufinale Kupa regije Sjever u kojem će im protivnik biti pobjednik susreta između Varaždina i Ivančice.

Za Mladost su pod vodstvom trenera Tihomira Robotiča igrali i koševe postigli: Karlo Zovko, Petar Sušanj, Andrija Cestar 7, Igor Odobašić 3, Antun Marić, Hrvoje Puljko 39, Leon Cestar, Tomislav Miškulin 6, Mateo Balatinec 4, Zoran Jančijev 8, Vladimir Beljan 12 i Karlo Čmrlec. Za Radnik su pod vodstvom trenera Tomislava Matoića igrali i koševe postigli: Tin Zidarić, Matija Kurpez 14, Ivan Mileković 16, Florijan Šašek 10, Luka Biondić, Luka Fržović, Ivan Svoboda 20, Petar Filipović, Patrik Cindrić 18, Jan Gatarić 6, Fabijan Gužvinec i Roko Bolčić 5.

FOTO Đuro Grčić

BEZGREŠNOJ U ČAST

Koncertom prikupljali sredstva za završetak izgradnje duhovno-pastoralnog centra

REZULTATI SA ŽUPANIJSKIH TRAVNJAKA

FOTO Krizom pogođeno Bratstvo do pobjede, Prugovac uvjerljivo dobio Osvit, ‘osmica’ Panonije protiv Mladosti