europska liga, četvrtfinale

FOTO Najslabija utakmice Podravke u Europi, Rumunjke se pokazale kao prevelika prepreka

Iako su bile blizu njega, čini se da rukometšice Podravke raj, ipak, neće vidjeti. Barem ako je suditi prema prvoj utakmici četvrtfinala Europske lige, u kojoj je rumunjska Dunarea slavila u Koprivnici 32:26. Tako je stekla veliki kapital pred uzvratni dvoboj, koji se igra iduće nedjelje na istoku te velike zemlje.

Važnost utakmice očito je utjecala na psihu igračica, koje su danas vrlo slabo ušle u utakmicu. U uvjerljivom minusu bile su od samog početka i već u petoj minuti na semaforu je pisalo 1:4. Kako je vrijeme prolazilo tako su gošće tu prednost povećavale i krajem prvog poluvremena otišle su na rekordnih plus osam. S tom razlikom, bilo je 13:21, otišlo se na veliki odmor i imao je Obrvan puno toga za reći svojim curama.

Obrana jednostavno nije funkcionirala, crta se probijala sa svih strana i tome najbolje svjedoči veliki broj primljenih golova. Toliko ih je Podravka, inače, znala primiti u svih 60 minuta. S druge strane, ni napad nije funkcionirao, sestre Pandža bile su dobro čuvane, a ekipu su vukle krila Mamić i Šimara, što je bilo nedovoljno.

U nastavku je Podravka puno bolje izgledala, malo po malo spuštala je tu prednost, obrana je napokon bila onakva na kakvu smo navikli i u 47. minuti došla je na 22:25. Nažalost, tu su gošće uspostavile ritam i do kraja se vratile na opipljiviju razliku, na radost 40-ak navijača iz Rumunjske.

Podravka nije uspjela doći do pozitivnog rezultata, ali igrom u drugom dijelu utakmice pokazala je da se može nositi s Rumunjkama. Nažalost, katastrofalna igra u prvih 30 minuta danas ih je koštala poraza i uzvrat iduće nedjelje bit će, kako stvari stoje, formalnost.

Što se tiče igračkog učinka, najviše su zabile Mamić (10) i Šimara (7), nijedna druga više od tri. Više o dvoboju čitajte u ponedjeljak u Podravskom listu.