ŽUPANIJSKA SMOTRA KAZALIŠNIH AMATERA

FOTO Novigraci izveli najbolju predstavu i idu na državnu smotru

Gradsko kazalište Đurđevac bilo je domaćin županijske smotre kazališnih amatera koju je organizirala županijska Zajednica kulturno – umjetničkih udruga. Svoje glumačke vještine predstavili su članovi Dramskog studija Ludens teatara, kulturno – umjetničkih društava Ivan Vitez Trnski iz Novigrada Podravskog, Frankopan iz Ferdinandovca, Srce iz Koprivnice i Delovi te Glumišne družine Virje, Folklorne udruge Kloštar Podravski, Kulturne – udruge Tomislav Franjić iz Kalinovca i Opojiski zvon iz Rasinje.

Odlukom selektora Sabora kulture Igora Ružića najbolju predstavu izvelo je Kulturno – umjetničko društvo Ivan Vitez – Trnski koje će predstavljati našu županiju na državnoj smotri u Vodicama. Za festival dramskog amaterizma središnje Hrvatske odabran je Opojiski zvon, a za festval pučke drame Kulturno – umjetničko društvo Srce. Nagradu za najbolju režiju dobio je Karlo Kučanda, za najbolju glavnu žensku ulogu Silvija Tetec, a za najbolju glavnu mušku ulogu Sven Kelemen.    

FOTO Đuro Grčić

Halo, Podravski!

Imate priču, vijest, fotku ili video?
Nešto vas muči ili želite nešto/nekoga pohvaliti?
Javite nam se!

SVJETSKI DAN PLESA U KOPRIVNICI

FOTO/VIDEO Plesna čarolija na Zrinskom trgu

SAVJETI KOJI BI VAM MOGLI POMOĆI

Popularno alkoholno piće od kojeg biljke u vrtu rastu kao lude! Prirodno je gnojivo, tjera puževe, a košta manje od dva eura

UDRUGA ŽENA RUŽA OKUPILA

FOTO Na Danu cvijeća okupile se predstavnice 32 udruge žena