ŽUPANIJSKI NOGOMET

FOTO ‘Šestica’ Radnika, hat-trick raspoloženog Kranclbindera i slavlje Miklinovca za bogatu nogometnu subotu

Počeo je vikend pa, iako je većina utakmica na rasporedu u nedjelju, ljubitelji lokalnog nogometa mogli su pogledati jedan od nekoliko susreta 7. kola koji su se danas igrali u našem kraju, od okršaja SuperSport 2. NL između križevačkog Radnika i Segeste, preko 3. NL Sjever i Elitne lige, do 1. i 3. ŽNL.

Pitomača je tako ugostila Graničar iz Đurđevca. U Elitnoj su ligi na teren izašli Kalinovac protiv Mladosti (KP) te Tehničar protiv Podravca iz Virja, dok su Miklinovec i Drava (PS) odigrali jedini današnji dvoboj 1. ŽNL. U 3. ŽNL sučelili su se Drava (SP) te Sabarija.

Dakle, krenimo redom. Radnik je goste iz Siska pobijedio s visokih 6:1. Domaćin je poveo u 6., gosti poravnali deset minuta kasnije, a Križevčani se u prednost vraćaju u 36. minuti. Novi gol postigli su preciznim udarcem s bijele točke u 83., a do kraja su pala još čak tri gola. Ostvarili su tako treću ovosezonsku pobjedu i sada na sredini ljestvice imaju 10 bodova.

Pitomača i Đurđevčani pred raspoloženom su publikom na stadionu Gmanj odigrali bez pobjednika i golova (0:0), a ni jednima ni drugima nije pomogla ni duga sudačka nadoknada. Kalinovac je protiv Mladosti (KP) remizirao rezultatom 2:2, dok je Tehničar Virovce kod kuće svladao s 3:0 hat-trickom raspoloženog Davida Kranclbindera.

Miklinovec nije imao problema protiv Drave (PS) povevši u prvom dijelu, a trobod u konačnici osigurao rezultatom 2:0.

Konačno, veliku pobjedu ostvarila je Sabarija na gostovanju kod Drave (SP). Domaćini nisu mogli pratiti suparnički ritam i završilo je 5:1.

Pogledajte našu fotogaleriju s utakmica, a evo još jednom svih subotnjih rezultata.