ferdinandovac slavio u derbiju

FOTO Vučetin “stroj” protutnjao molvarskim Krbuljinom

Ferdinandovac je u lokalnom derbiju 15. kola Četvrte hrvatske lige Sjever u Molvama pobijedio domaću Mladost s uvjerljivih 1:4. Vučetin „stroj“ furiozno je krenuo u susret i odmah u drugoj minuti Podravec je izbio sam pred Marinkovića, a njegov udarac s deset metara odsjeo je na gredi. Spasa za Molvarce nije bilo u četvrtoj minuti. Goran Bošnjak uposlio je Milinovića koji je s 12 metara točno naciljao lijevi kut za 0:1. Molvarci su brzo odgovorili.

U desetoj minuti Kolar je pobjegao svom čuvaru i iskosa s osam metara pogodio suprotni kut za 1:1. Terensku inicijativu i konkretniju igru Ferdinandovčani su kapitalizirali u 28. minuti. Podravec je zavrnuo loptu u peterac, a Dergez je u želji da otkloni opasnost zatresao vlastitu mrežu za novo vodstvo Ferdinandovca. Samo šest minuta nakon toga mreža Marinkovića ponovno se zatresla.

Nakon ubačaja Podravca lopta se odbila do Careka koji je majstorski s 15 metara pogodio same rašlje za 1:3. I u drugom poluvremenu Ferdinandovčani su bili bolja momčad, a Molvarce je od rezultatske katastrofe spasio vratar Marinković koji je od 55. do 72. minute „skinuo“ tri zicera. U 82. minuti ni Marinković nije mogao pomoć Molvarcima. Brusač je idealno uposlio Gorana Bošnjaka koji je bio prebrz za zadnju liniju Molvaraca te odmjerenim udarcem s 15 metara postavio konačnih 1:4.

REKLI SU NAKON UTAKMICE

Vjekoslav VUČETA (trener Ferdinandovca): Odlično smo otvorili utakmicu i odmah u uvodu poveli. Olako smo ispustili početnu prednost, ali sredinom prvog poluvremena novim pritiskom stigli smo do nova dva gola. I drugo poluvrijeme dobro smo odradili i zasluženo pobijedili. Čestitam svojim igračima na današnjoj izvedbi, a Molvarcima na fer i korektnoj igri.

Siniša BUĐA (trener Mladosti): Ferdinandovac je bio bolja momčad i zasluženo je pobijedio. Uspjeli smo se vratiti nakon početnog šoka, ali smo s nove dvije pogreške dopustili Ferdinandovcu da stvori prednost koja se pokazala nedostižnom. U drugom poluvremenu jednostavno nismo imali snage nositi se s kvalitetnijim protivnikom.

ovo je bilo bolno za gledati

Slaven se u Puli ‘nije pojavio’! Dečki igrali kao da im se ne da pa u pola sata dobili tri komada

četvrtinale hrvatskog kupa

Podravka grabi prema duploj kruni, pregazila Bjelovar i osigurala završnicu kupa u Poreču

JADRANSKO – PODUNAVSKI KUP U SPORTSKOM RIBOLOVU

FOTO Peski iz Đurđevca osvojili brončane medalje

gostovanje u puli

Radeljić najavio mlađi Slaven: Juniori će startati, greške im ne brojim, ali tražim energiju

treća pobjeda u kvalifikacijama

Virovke rasturile zagrebački Falcons i osigurale dodatno razigravanje za Premijer ligu

RASPISAN NATJEČAJ ZA SANACIJU TRAVNJAKA

Još dvije utakmice i hibrid odlazi u povijest. Za Slaven je bio vrlo nesretan zadnjih godina…