U koprivničkom prigradskom naselju Bakovčice više nema malonogometnih igrališta na kojima bi djeca mogla uživati u igri. Igralište u šumi, koje je prije šest godina obnovljeno, ponovno su izorale divlje svinje, a roditelji djece upozoravaju i da drugo, ono na ulazu u Bakovčice iz smjera Koprivnice, nije uređeno i čak su maknuti golovi koji stoje na početku livade.
– Nedavno je jedna grupa djece slavila rođendan i htjeli su igrati mali nogomet pa su na kraju umjesto na mjesnom igralištu, završili na jednom privatnom imanju gdje su postavljeni mali golovi. Žalosno je da zapravo nemaju pravo mjesto za igru. I igralište kod nekadašnje školske zgrade u lošem je stanju – požalili su se pojedini roditelji. Nepojmljivo je, dodali su, da u Bakovčicama više nema primjerenih sadržaja za djecu.
– Svi govore kako djecu treba maknuti od ekrana, a mi ih tu u Bakovčicama nemamo kamo poslati na igru. Djece u našem naselju ima pa bi dužnost Mjesnog odbora trebala biti da im osiguraju odgovarajuće mjesto za igru – poručili su roditelji. Mario Lovnički, predsjednik Mjesnog odbora Bakovčice, istaknuo je kako nikad ni na jednom od dva malonogometna igrališta nije vidio djecu da se igraju pa su ga iznenadile pritužbe. Igralište u šumi, dodao je, ponovno su oštetile divlje svinje pa ono nije u funkciji, ali drugo, na ulazu u naselje, sigurno se može koristiti.
– Golovi na drugom igralištu spušteni su sa strane radi sigurnosti. To nisu teške konstrukcije pa ih djeca mogu sama postaviti ukoliko žele igrati mali nogomet. Još nije obavljena prva košnja tog igrališta, no trava zasad još nije tako velika da se za prvu ruku ne bi moglo koristiti. Uskoro će se obaviti košnja i nema razloga za bilo kakvu zabrinutost, iako sam uvjeren da ga i dalje nitko neće koristiti. Mislim da pritužbe dolaze od prijatelja nekadašnjeg predsjednika Mjesnog odbora – rekao je Lovnički. U planu Mjesnog odbora je nova obnova igrališta u šumi, ali tek nakon što se pronađe učinkovito rješenje za divlje svinje. Postavljanje drvene ograde, rekao je Lovnički, nije pomoglo u zaštiti igrališta od divljih svinja.
– Vlasnik šume uz igralište je sad porušio stabla pa smo mu dozvolili da ih nakratko ostavi na igralištu. Svejedno su travnjak izorale divlje svinje pa neće biti nove štete. Nema smisla obnavljati igralište i saditi novu travu dok ne utvrdimo kako zaustaviti divlje svinje – zaključio je Mario Lovnički.
FOTO Nikola Wolf