govorio o tome kako je cilj grada postati energetski neovisan do 2030. godine

Gradonačelnik predstavio Križevce na Godišnjoj konferenciji o decentralizaciji i lokalnoj samoupravi

Na poziv organizatora Programa Ujedinjenih naroda za razvoj iz Sjeverne Makedonije, gradonačelnik Mario Rajn sudjelovao je u Skoplju na Godišnjoj konferenciji o decentralizaciji i lokalnoj samoupravi. Konferencija je bila posvećena decentralizaciji, financiranju lokalnih samouprava, suradnji gradova na lokalnoj razini i održivosti, a okupila je predstavnike lokalnih samouprava, državnih institucija, nevladinih organizacija i druge stručnjake iz Sjeverne Makedonije i regije.

U sklopu konferencije održan je panel pod nazivom „Program održivog lokalnog razvoja i decentralizacije: Što još treba učiniti?“ na kojem su panelisti bili gradonačelnik Mario Rajn,  Kiril Partalov, državni tajnik u Ministarstvu lokalne samouprave Sjeverne Makedonije, Memet Memeti, stručnjak za javne politike i lokalnu samoupravu , Toni Popovski, stručnjak za lokalnu samoupravu i  Blerim Sejdiu, načelnik općine Želino iz Sjeverne Makedonije. Gradonačelnik je govorio o tome kako je cilj grada postati energetski neovisan grad do 2030. godine i pojasnio kako Križevci to planiraju postići te koliko i na koji način su građani uključeni u ovaj cilj grada.

FOTO Grad Križevci

Halo, Podravski!

Imate priču, vijest, fotku ili video?
Nešto vas muči ili želite nešto/nekoga pohvaliti?
Javite nam se!

SVETU MISU PREDVODIO JE FRA ZDRAVKO TUBA

VIDEO Ivanje proslavili proštenjem i obilježili 90. obljetnicu od izgradnje crkve  

Ministarstvo poljoprivrede predlaže velike promjene u lovstvu

Vozači će sami plaćati štetu od naleta na divljač ako nitko nije kriv

JESTE LI ZNALI?

Pitali vodoinstalatera kako najlakše i najbrže odčepiti odvod: “Dovoljna su samo dva sastojka, sigurno ih imate u kuhinji”