ŽUPE SVETIH MIHAELA I BENEDIKTA

Hodočastili u Mariju Bistricu i župe preporučili zagovoru Nebeske Majke

Župe svetog Mihaela iz Miholjanca i svetog Benedikta iz Donjih Mosti organizirale su hodočašće u marijansko svetište Marija Bistrica. Hodočasnici su pjesmom i molitvom pozdravili Nebesku Majku i predali joj molbe i nakane. U pobožnosti križnoga puta na Kalvariji su se prisjetili krhkosti i malenosti ljudskosti, a sudjelovali su i u svetoj misi. U povratku s hodočašća posjetili su dvorac Trakošćan.

– Od srca zahvaljujem svim hodočasnicima na sudjelovanju, kao i svima koji su dali svoj doprinos da i ovogodišnje hodočašće protekne dostojanstveno i molitveno. Cijele naše župne zajednice kroz molitvu smo preporučili zagovoru Nebeske Majke – kaže velečasni Miro Denac, župnik u Miholjancu i Donjim Mostima.

FOTO Župa Miholjanec

Halo, Podravski!

Imate priču, vijest, fotku ili video?
Nešto vas muči ili želite nešto/nekoga pohvaliti?
Javite nam se!

BLAGDAN TIJELOVA

Vjernici se pomolili kod svake sjenice, vatrogasci nosili baldahin

TRADICIONALNO ZAJEDNIČKO EUHARISTIJSKO SLAVLJE

Procesijom gradskim ulicama proslavili Tijelovo

ŽUPA U REKI

Proštenjem proslavili blagdan nebeskog zaštitnika