shnl, 26. kolo

Hrabri Slaven 20 minuta prije kraja imao 2:2 pa ‘popio’ pet komada

Iako su u posljednjih mjesec dana od mogućih 12 osvojili samo bod i tako u prilično tmurnoj atmosferi otišli na jedno od najtežih gostovanja u HNL-u, nogometaši Slaven Belupa bili su na korak do iznenađenja na Maksimiru. Odigrali su odličnu i vrlo hrabru utakmicu, no u konačnici su poraženi 5:2.

Početak nije najbolje izgledao za slavenaše, jer je Dinamo već nakon 18. minuta igre imao 2:0. Prvo je zabio Halilović dalekometnim prizemnim projektilom u sedmoj minuti, a onda i Vidović desetak minuta kasnije. Mislili smo svi tada da će uslijediti nova kanonada i raspad sistema, no dobro smo se prevarili.

Samo četiri minute kasnije prekrasnim pogotkom demantirao nas je Lepinjica, a do kraja poluvremena mogao je zabiti i Murić da je bilo više sreće i preciznosti u 45. minuti. Slaven je hrabro ušao i u nastavak, a ta igra isplatila mu se u 59. minuti, kada je Šakota, inače bivši igrač Dinama, šokirao Maksimir. Pobjegao je domaćoj obrani i majstorski lijevom nogom zakucao loptu pod gredu za 2:2.

Jakirović je nakon toga vidio da stvari idu u ‘krivom smjeru’ i u igru ubacio jake adute poput Baturine, Hoxhe, Špikića, ranije i Sučića i to je uskoro urodilo plodom. Naime, već u 70. Dinamo je poveo iz pomalo dvojbenog penala, nakon što je Lepinjica tijelom odgurnuo Baturinu. Kolariću je to bilo dovoljno za bijelu točku, s koje je precizan bio Kulenović.

Desetak minuta kasnije sve dvojbe oko pobjednika razriješio je Baturina, koji se tako u kratkom roku prometnuo u igrača utakmice. Uzeo je loptu Agbekpornou i precizno zabio s otprilike 20-ak metara, a onda je u drugoj minuti nadoknade zabio još jedan iz bijele točke, nakon što je Agbekpornu igrao rukom.

Tako je Slaven upisao peti poraz zaredom i prilično težak poraz, iako je odigrao vrlo dobru utakmicu. Najbolju unazada nekoliko godina na Maksimiru. Sada je sa sedme pao na osmu poziciju, no slijedi serija domaćih utakmica protiv Rijeke, Osijeka i Varaždina.

Opširnije o utakmici čitajte sutra u tiskanom izdanju Podravskog lista.

PROSLAVLJEN DAN OPĆINE RASINJA I BLAGDAN SVETOG KRIŽA

Načelnik Kolman: Uskoro će cijela općina biti pokrivena vodovodnom mrežom, pazimo na ujednačen razvoj svih naselja