KOPRIVNICA MIJENJA ODLUKU

Jedna skupina građana u potpunosti se oslobađa plaćanja komunalne naknade

Grad Koprivnica priprema dopunu odluke o komunalnoj naknadi kojom se jasnije i preciznije definiraju pravila za oslobađanje od plaćanja ove naknade za osobe s visokim stupnjem tjelesnog oštećenja. Kako je za RKC u emisiji Koprivnica, grad za život rekao Mišel Jakšić, koprivnički gradonačelnik, u posljednje vrijeme dogodio se popriličan broj zakonskih izmjena koje se tiču socijalnih prava.

– Svi su vjerojatno popratili sve što se događalo s inkluzivnim dodatkom, tu su neke stvari ostale visjeti u zraku i zato sad kad je to donekle posloženo nacionalno, idemo do kraja raščistiti sve eventualne pravne nedoumice koje se tiču naše gradske odluke o komunalnoj naknadi. Bit će točno propisani uvjeti i dokumentacija kako i na koji način se obveznici oslobađaju plaćanja komunalne naknade. Predloženom dopunom propisat ćemo da se od plaćanja komunalne naknade u potpunosti, dakle 100 posto oslobađaju obveznici koji će ispuniti sljedeće uvjete: tjelesno oštećenje 80 posto i više i to na temelju nadležnog tijela mirovinskog osiguranja – objasnio je Jakšić.

FOTO ilustracija

Halo, Podravski!

Imate priču, vijest, fotku ili video?
Nešto vas muči ili želite nešto/nekoga pohvaliti?
Javite nam se!

ZELENO SVJETLO ZA ZADUŽENJE DAJU VIJEĆNICI

Grad se zadužuje za 3,1 milijun eura, najveći dio ide za školu

Nesreća na državnoj cesti

Motociklom sletio u kanal, nastradala putnica

Jeste li znali?

Vulkanizer upozorava: “Svi vozači ovo rade, a nemaju pojma da tako uništavaju gume”