KAKAV ŠOU NA APAŠU Slaven srušio snove Hajduku o lovu na Dinamo

Zadnja utakmica ove godine na Apašu, a u goste je stigao Hajduk. Zekić je iznenadio mnoge sastavom, ostavio Crnca i Krstanovića na klupi, a na teren u vrh napada poslao neiskusnog Branštetera. U sastavu smo nabrojali četiri formalna stopera, jedinog beka Boseca, tek zaliječenog Jambora… Bilo je očito da je prvi cilj bio sačuvati vlastitu mrežu ovom, recimo 5-3-1-1 formacijom u defanzivi, a u napadu neku verziju 3-4-2-1 ili 3-5-2, ovisno o tome kako će reagirati Hajduk.

Prva prilika za Hajduk u 8. minuti. Livaja se okušao s 20-ak metara, lopta je išla u gornji desni kut, no Čović je paradom obranio siguran gol da je prošlo. Zato je u 12. sjela Krovinoviću s 25 metara. Bosec je prije toga izgubio loptu, a veznjak Bilih ju zakucao u donji desni kut za 0:1.

Slavenov napad u prvih 20 minuta totalno odsječen, Branšteter nevidljiv, miljama od lopte, a Hoxha redovno s dvojicom na leđima. Sredina bez ideje napadački.

U 28. već je 0:2. Sahiti je s desno odlično ubacio, a mladi Pukštas pored silnih plavih majica ostao debelo sam u kaznenom prostoru i glavom vrhunski naciljao u suprotnu stranu. Čović je mogao samo pogledom ispratiti loptu u gol.

U 35. prekid utakmice. Netko je od navijača sa strane Torcide pogodio pomoćnog suca u glavu, pa je morao u svlačionicu. Očito je bilo krvi. Sve je zakuhano ranije duelom Solde i Livaje. Bilo je i ružnih riječi nakon prekršaja Solde, Livaja je dobio i žuti zbog vrijeđanja, a potom i nasrnuo na njega u kasnijoj akciji, no prošao je tek s upozorenjem. Pomoćni je mahao prekršaj i tu je dobio nečim u glavu. Navodno se pomoćni više nije htio vratiti na teren. Ipak, nakon 15-ak minuta vratili su se na teren svi, utakmica je nastavljena, a tribina nije ispražnjena. Nastavilo se u 45. plus 8. minuti. Svi su čekali kraj prvog dijela i odmor tako da nije bilo nešto od nogometa nakon prekida utakmice. Navodno je postojala opcija pražnjenja tog dijela tribine, jer je sudac pogođen dijelom stolca u glavu, ali ipak ovo je HNL.

U nastavku u igru ulaze Krstanović, Crnac i Kvržić. U 49. se to pokazalo dobrim s obzirom da je Kvržić probio desnu stranu i ubacio Hoxhi na glavu za 1:2.

U 56. penal za Slaven. Branič Hajduka nagazio je Crnca u kaznenom prostoru, iako je lopta putovala u korner. Nakon pregleda iz VAR sobe sudac je pokazao na bijelu točku. Krstanović je bio siguran za 2:2. Puno bolji Slaven u nastavku.

Slaven je od 79. imao i igrača više nakon isključenja Sahitija. U zadnjim trenucima sudac je svirao i penal za Slaven no nakon VAR-a promijenio je odluku. I sudio faul izvan 16 metara. Pregled je bio zbog penala pa nije jasno zašto je izvukao slobodan udarac.

Domaći su imali laganu inicijativu, no na kraju podjela bodova.