Kiara Vuk treća na državnom natjecanju u Primoštenu

Na 64. Državnom natjecanju mladih tehničara, koje je u organizaciji Agencije za odgoj i obrazovanje, Hrvatske zajednice tehničke kulture i Ministarstva znanosti i obrazovanja održano u Primoštenu sudjelovali su i osnovnoškolci iz Ludbrega. Predvođeni učiteljicom tehničke kulture Tanjom Ceglec, kao članovi ludbreške Zajednice tehničke kulture u Primošten su tako otišli Kiara Vuk, pobjednica županijskog natjecanja u području radiokomunikacija gdje joj je mentor bio Slobodan Popović te Filip Habrka koji je uz mentorstvo Dragutina Gerića, postao županijski viceprvak iz automatike.

U vrlo jakoj konkurenciji Kiara Vuk je na državnom natjecanju osvojila treće, a Filip Habrka jedanaesto mjesto. Posebnu pohvalu Kiara i njezin mentor dobili su i za izuzetno precizno odrađen praktični rad. Uspjeh je utoliko veći, što je ova mlada Ludbrežanka prvih pola sata imala neispravnu lemilicu, ali unatoč svemu, bila je bolja od drugih, jer se pokazalo kako su mirna ruka, precizno oko i iskustvo važniji od alata. Ovo je jedno od najstarijih i najsloženijih natjecanja osnovnoškolaca u zemlji i ove godine natjecala su se 242 učenika iz svih krajeva zemlje.

Halo, Podravski!

Imate priču, vijest, fotku ili video?
Nešto vas muči ili želite nešto/nekoga pohvaliti?
Javite nam se!

NAJNOVIJI PODACI HRVATSKOG ZAVODA ZA JAVNO ZDRAVSTVO:

Svaka druga smrt u našoj županiji ima isti uzrok

Znanstvenici nakon velikog istraživanja:

“Ljudi koji idu spavati u ovo vrijeme imaju manji rizik od razvoja kardiovaskularnih bolesti”

MISLI NA ZDRAVLJE

Prestao je jesti ove namirnice i snizio loš kolesterol kao od šale