prva košarkaška liga

Koprivničanke u Solinu od minus jedan na poluvremenu do minus 18 na kraju

Košarkašice Koprivnice u petom su kolu Prve ženske lige upisale treći poraz. Zanimljivo, sva tri su gostujuća. Posljednji je upisan sinoć u Solinu, gdje je Salona slavila 67:49. Iako rezultat to ne sugerira, utakmica je bila vrlo neizvjesna, ali samo prvo poluvrijeme, koje je završilo 34:33. U drugom su Koprivničanke ostale bez snage, što se vidjelo u napadu, ali i na semaforu.

U njihovu obranu možemo napisati da sastav nije bio potpun, a na ruku im nije išla ni činjenica da se utakmica igrala u srijedu navečer, što je vrlo neobičan termin za ligu u kojoj igraju uglavnom studentice te poneka srednjoškolka. Slaže se s tim i trener David Vujčić.

– S obzirom na sve okolnosti, nepotpuni sastav, dug put, utakmica kasno navečer i usred tjedna, umor je svladao cure u drugom poluvremenu. Zbog sužene rotacije broj grešaka se povećavao i na kraju smo totalno pali na solinskom terenu, što je njima davalo još veći poticaj – osvrnuo se na utakmicu, u kojoj je u koprivničkim redovima najbolja bila Hrastić sa 17 koševa. Po 11 su zabile Kapetanić i Čehok.

Koprivnica je sada šesta na ljestvici s omjerom 2-3, a sljedeću utakmicu igra protiv zadnje Jabuke iz Zaprešića. Taj dvoboj na rasporedu je u nedjelju u 19 sati.