INVESTICIJA VRIJEDNA 571.000 EURA

Kreće nadogradnja vrtića, novih 100 kvadrata predviđeno za još jednu jasličku skupinu

Uskoro će početi radovi na nadogradnji zgrade Dječjeg vrtića Leptirić u Podravskim Sesvetama. Projektom je predviđena nadogradnja prostora od oko 100 četvornih metara, a vrijednost investicije je 571.000 eura, od čega 171.000 sufinancira Ministarstvo znanosti, obrazovanja i mladih, dok je preostalih 400.000 osigurala Općina Podravske Sesvete.

– Naš dječji vrtić trenutno ima kapacitet za 54 mališana u tri odgojne skupine, što nije dovoljno da se upišu sva djeca. Kako bi se omogućilo svim roditeljima s područja Općine da mogu upisati svoje mališane u vrtić u Podravskim Sesvetama odlučili smo se na nadogradnju s kojom će se dobiti prostor za još jednu jasličku skupinu – kaže Marko Derežić, načelnik Općine Podravske Sesvete.

Provedena je javna nabava za izvođača radova i sad se čeka istek žalbenog roka kako bi se potpisao ugovor s najpovoljnijim ponuditeljem. To znači, dodaje načelnik, da će kroz mjesec dana početi radovi.

– Svi radovi, kao i opremanje novog prostora, bit će gotovi do kraja ove godine. S obzirom da su upisi u novu pedagošku godinu u svibnju, početak rada nove jasličke skupine predviđen je u rujnu iduće godine – zaključio je Marko Derežić.       

FOTO DV Leptirić

Halo, Podravski!

Imate priču, vijest, fotku ili video?
Nešto vas muči ili želite nešto/nekoga pohvaliti?
Javite nam se!

JESTE LI ZNALI?

Iskusni vodoinstalater otkrio kako najlakše i besplatno odčepiti odvod u nekoliko sekundi

prvi topnik pitomače, ali i lige, Niko Gomerčić:

“Osigurati naslov dva kola prije kraja veliki je uspjeh, juniori ovaj trofej čekaju dvadesetak godina”

proglašen krivim, ali oslobođen od kazne

Skupljao boce u policijskoj odori. Osuđen je