Krenula HNL: Slaven se iz Varaždina vraća s punim plijenom

Nova sezona za Podravce i službeno je krenula gostovanjem Slavena kod Varaždina. Mnogo dolazaka i još više odlazaka iz Miškinine obilježilo je ovaj ljetni prijelazni rok i bit će potrebno neko vrijeme dok se Zekićeve trupe uhodaju.

Zekić se odlučio za 4-2-3-1 formaciju, na golu Sušak, pa Martinaga, Soldo, Božić, Bosec u obrani, Marina i Caimacov zadnji vezni, ispred Hoxha, Bašić i Kvržić te u špici Crnac.

Prvu priliku Slaven je imao u 7. Slobodan udarac s 20 metara imao je Kvržić no Zelenika je bio na pravoj strani i izbacio u korner. Slaven ima inicijativu. Varaždin je u 15. i 16. minuti prešao polovicu, a sudac Bebek dosta nepotrebno dao dva žuta Bosecu i Martinagi za blaže prekršaje. Brodić je glavom nakon slobodnjska u 17. pokušao iznenaditi Sušaka no lopta je otišla iznad gola. U 23. Slaven je morao zabiti. Hoxha se sam oslobodio braniča, nije pucao iz prve, namjestio se na udarac i s 10 metara pogodio golmana u nogu, a ona se odbila sretno za domaće u korner.

U 29. Bebek nije svirao očiti faul nad Caimacovim, a kapetan domaćih Postonjski s 35 metara je opalio pod gredu, a Sušak odlično obranio. U nastavku Caimacov je imao šansu sam pred Zelenikom no golman domaćih uzvratio je odličnom obranom. U. 38. lopta Caimavova prošla je kroz šumu nogu, no prošla je desetak centimetara s vanjske strane vratnice. U 40. Brodić je s druge strane primirio loptu, dodao do samog Posavca koji ju iz prve šalje previsoko. U 44. opet mrtvac za Slaven. Kvržić ubacuje prizemnu u peterac, Hoxha bježi obrani i iz blizine pogađa vratara domaćih.

I dok je u prvom dijelu Zelenika briljirao obranama, u 49. je zabrazdio. Zekić je u nastavku uveo Kocijana umjesto Martinage i pogodio. Upravo je on opalio s 20-ak metara ljevicom u suprotan kut, lopta nezgodno skliznula i prošla iznad ruke Zelenike za 0:1.

Neshvatljivo je Slaven pao nakon gola. Sljedećih 20 minuta dominacija Varaždina. Farmaceuti su se zbili u svoju polovicu. Ipak u 75. Kocijan je opet bio u prilici kaznenom prostoru, pucao iz okreta no ovaj put Zelenika je bio na mjestu. U 83. opet Kocijan iz blizine nakon kornera no i ovaj put mu golman skida s nekoliko metara.

Do kraja je ostalo 0:1.

A iduće subote prava poslastica. U goste na Apaš stiže zagrebački Dinamo.

Foto Luka Šarlija / NK Slaven

FOTO Luka Šarlija / NK Slaven

PROSLAVLJEN DAN OPĆINE SOKOLOVAC

FOTO Načelnik Bakšaj: Iako je naša općina teritorijalno najveća, razvijamo ju ravnomjerno

PODRAVSKI NA MJESTU DOGAĐAJA

UPRAVO Težak trostruki sudar u Koprivnici, više osoba ozlijeđeno

ANALIZA IZBORNIH REZULTATA

U SDP-u zadovoljni rezultatima, kažu da je to dobar zalet pred lokalne izbore. Jakšić nije htio odgovoriti na jedno pitanje…

FILMSKA POTJERA U KOPRIVNICI

Susjedi bosi trčali za maloljetnim lopovom: “Moraju znati da s nama nema zajebancije”