Općinski sud u Koprivnici nepravomoćno je proglasio krivim 33-godišnjaka iz Molvi zbog teškog prekoračenja dopuštene brzine u naseljenom mjestu te mu izrekao novčanu kaznu od 1.320 eura i dvomjesečnu zabranu upravljanja vozilima B kategorije. Prema presudi, 33-godišnjak je 30. lipnja prošle godine u 3.50 sati u Vlaislavu, na području općine Novigrad Podravski, upravljao Volkswagen Passatom kroz naselje u kojem je prometnim znakom brzina ograničena na 60 kilometara na sat. Policija je uređajem Polcam Smarteye ST1 na Podravskoj magistrali izmjerila brzinu od 151,6 kilometara na sat. Nakon zakonom propisanog umanjenja za sigurnosnu razliku od deset posto, utvrđeno je da se vozio 135 kilometara na sat, i dalje strašnih 75 kilometara na sat brže od dopuštenog.
FOTO ilustracija