Međunarodno kulinarsko natjecanje: Križevački srednjoškolci zlatni!

Učenici Srednje škole „Ivan Seljanec“ Križevci  Veronika Vrbančić, Antonelo Horvat i Mihael Bočkaj osvojili su dvije zlatne medalje na međunarodnom kulinarskom gastro festivalu  „Biser mora“ koji se održao od 8. do 14. travnja u Supetru na Braču. Učenici su se natjecali u dvije discipline – individualno konobar junior te dvočlani školski tim kuhara, a pripremali su ih mentori Mišel Doskočil i Boro Petrek, nastavnici navedene škole. Ovaj uspjeh tim je veći, budući da je na natjecanju sudjelovalo ukupno 500 sudionika, u 38 timova iz više od 40 škola iz Hrvatske i inozemstva. Mentor Doskočil dodao je kako su ovakva natjecanja izvrsna prilika za promociju struke i privlačenje učenika u kuharska i ugostiteljska usmjerenja jer je na tržištu rada potreba za kvalificiranom radnom snagom u ovom području sve više. Zlatne je učenike primio i sam gradonačelnik Rajn, naglasivši kako su nagrade koje su dobili na ponos svih i potvrda njihovog predanog rada.

Halo, Podravski!

Imate priču, vijest, fotku ili video?
Nešto vas muči ili želite nešto/nekoga pohvaliti?
Javite nam se!

MIRIŠLJAVE, SLATKE I SVJEŽE BOROVNICE JASNICE CMRK

VIDEO Ubrane su prije svitanja, cijena ista kao lani i kad ih Jasnica donese na plac, planu u trenu

JESTE LI ZNALI?

Pitali kuhara kako najbrže odmrznuti meso: “Svi rade jednu vrlo opasnu grešku, a ovaj način najbolje čuva kvalitetu”

BRIGU U PTIĆIMA PREUZELI VILIM I UNA

VIDEO Otvorili su poštanski sandučić očekujući račune, a dočekala ih je najslađa “pošiljka” ikad