visoka trava radi mu probleme

Mirku Benkeku oko kuće plaze zmije i šeću štakori

Visoka trava na neuređenom zemljištu Mirku Benkeku iz Mlinarske ulice u Koprivnici već godinama stvara probleme. Osim što je ružno za vidjeti, zapušteno zemljište uz dvorište njegove obiteljske kuće na rubu prigradskog naselja Starigrad leglo je štakora, ali i zmija.

– Odmah uz moju kuću nalazi se pravi džumbus! Tu više ne znaš čega nema. Imam vam unuku koja ide u peti razred, i sad si vi zamislite da se ona igra u dvorištu, a pokraj nje plaze zmije i šeću se štakori – govori nam Benkek, koji nam je rekao da zemljište ima vlasnike, no oni sami ne dolaze.

– To je već godinama takvo, zapušteno. Prije četiri ili pet godina smo mi dali pokositi, no to nije naš posao. Treba platiti, a nije ni mala površina – ističe Mirko koji se, kako nije znao što više napraviti, javio nama.

Poslali smo upit u Grad Koprivnicu, iz kojeg su nam odgovorili kako dosad nisu imali prijava za navedeno zemljište. – Komunalni redar je obaviješten te je izašao na teren. Kontaktirali smo vlasnike kojima je naloženo da urede zemljište. No, ako ostane nepokošeno, ono će se obaviti po trećoj strani, uz naplatu vlasnicima – poručili su iz Grada.

FOTO: Nikola Wolf

Halo, Podravski!

Imate priču, vijest, fotku ili video?
Nešto vas muči ili želite nešto/nekoga pohvaliti?
Javite nam se!

Mladi Koprivničanac je u istražnom zatvoru

Drogu prodavao 15-godišnjaku, poklanjao 16-godišnjakinji, a nabavio je i “lude gljive”

POGLED S BILOGORE

Živimo li danas zaista bolje nego ikad prije?

Turizam Podravine i Prigorja u blagom porastu

Prestigli istočne, uskoro bi mogli i južne susjede