Održana “kava s doktorima”: Najviše sudionika dosad pričalo o zdravlju

Udruga žena oboljelih i liječenih od raka Nismo same organizirala je svoju šestu „zdravu kavu s doktorima“ u Ludbregu na kojoj je sudjelovalo 76 sudionika i dodajmo, najviše dosad. Zainteresirane žene imale su priliku iz prve ruke saznati sve o prevenciji malignih bolesti, procesu liječenja i kvalitetnoj prehrani, podijeliti svoja razmišljanja i osjećaje, ali i dobiti svu potrebnu psihološku podršku. Inicijativu „zdrave kave s doktorima“ vodila je Zrinka Rendić-Miočević dr. med. spec. onkologije i radioterapije na Klinici za tumore kliničkog bolničkog centra Sestre Milosrdnice u Zagrebu.

hdr

Udruga Nismo same u svog sklopu EU projekta „Nisi sama – educiraj se uz zdravu kavu s nama“ navedenu inicijativu provodi u 15 gradova diljem Hrvatske. Riječ je o neformalnim druženjima koja oboljelim i liječenim ženama te njihovim obiteljima omogućavaju da u opuštenoj atmosferi razgovaraju s liječnicima i ostalim stručnjacima o svim pitanjima koja ih muče. „Zdrave kave s doktorima“ su se do sada održale u Karlovcu, Sisku, Vukovaru, Šibeniku i Zaboku, a ostavile su jako pozitivan i ohrabrujući utjecaj na žene te okupile više od 170 sudionika. Ovo druženje tim je simbolinčije, ako uzmemo u obzir kako se mjesec listopad obilježava kao mjesec borbe protiv raka dojke.

Halo, Podravski!

Imate priču, vijest, fotku ili video?
Nešto vas muči ili želite nešto/nekoga pohvaliti?
Javite nam se!

ORDINACIJA NA KOTAČIMA

Mobilna ambulanta počela s radom

MIRIŠLJAVE, SLATKE I SVJEŽE BOROVNICE JASNICE CMRK

VIDEO Ubrane su prije svitanja, cijena ista kao lani i kad ih Jasnica donese na plac, planu u trenu

mora platiti gotovo 2.000 eura

S tri promila se zabio u parkirani Mercedes pa pokušao pobjeći s mjesta nesreće